Fethi Çalık memurluktan atılıyor

Giriş Tarihi: 22.3.2013 11:59 Güncelleme Tarihi: 22.3.2013 15:27

TMSF'nin eski Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'a bir şok daha geldi Kurum Çalık'ın memurluktan atılması için de girişimde bulundu.

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF), halen kurumda müşavir olarak çalışan Fon'un eski Başkan Yardımcıları'ndan Fethi Çalık'ı, özürsüz olarak 1 yılda toplam 20 gün göreve gelmeyenlere uygulanan devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi için, Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk etti. İşadamı Celal Sadıkoğlu'nun aracılık ettiği yat satışlarında piyasa koşullarının üzerinde komisyon ödenmesi ve bu yolla kamunun zarara uğratılmasıyla ilgili soruşturmalar kapsamında yargılanan Fethi Çalık ile ilgili ilanda, TMSF personeli Çalık'ın savunması istendi.


ADRESİNDE BULUNAMADI

İlanda, ancak kuruma ve adli makamlara bildirdiği adresinde bulunamadığı gibi, adres kayıt sisteminde bulunan adresinin silinmesi sebebiyle kendisine tebligat yapılamadığı ve tebligata elverişli adresi tespit edilemediği vurgulandı. Bu sebeple, talep edilmesi halinde hakkındaki soruşturma evrağının bir nüshasının Fon ana hizmet binasında incelemeye hazır tutulacağı belirtildi.


HER YERDE ARANIYOR

Hakkında çok sayıda soruşturma ve dava bulunan Fethi Çalık, geçtiğimiz yıl Kasım ayında da bir davada 6 ay hapis cezası almıştı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethi Çalık memurluktan atılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz