Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güney Kıbrıs'taki paralar Türkiye'ye kayabilir

Giriş Tarihi: 28.3.2013 12:49

Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği () Başkanı , uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's'un (S&P) Türkiye'nin notunu artırması konusunda, ''Güney Kıbrıs'taki paralar için adres gösteriliyor olabilir'' dedi.

Ünver, yaptığı açıklamada, hisse senedi piyasasındaki yabancı payına bakıldığında Türkiye'nin zaten yatırım yapılabilir ülke muamelesi gördüğünü belirtti.

Not artışının ilginç bir döneme denk geldiğini ifade eden Ünver, ''Güney Kıbrıs'taki paralar için adres gösteriliyor olabilir'' diye konuştu.

Ünver, 1900'lerin başında Türkiye'nin ''hasta adam'' olarak nitelendirildiğini hatırlatarak, artık transatlantik bölgesinin hasta adam konumunda bulunduğunu dile getirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşlarının, Türkiye'nin yükselen ekonomik performansını itiraf etmeyi gururlarına yediremediklerini kaydeden Ünver, ''Bu, normal bir yaklaşım değil. Nasıl Avrupa'daki bir ülkede sıkıntı olduğunda bir hafta içinde adamın notunu aşağı indiriyorsa, Türkiye'nin durumu da budur. Manidar bir durumdur'' ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güney Kıbrıs'taki paralar Türkiye'ye kayabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz