X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakanlık iş bulana para verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakanlık iş bulana para verecek

  • Giriş Tarihi: 6.4.2013 12:04

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal yardım alan vatandaşlar işe girse de bir defaya mahsus yardım kararı aldı.

Böylece maaş alana kadar vatandaşın zor durumda kalmaması sağlanacak. Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü ve İŞKUR arasında imzalanan protokol ile sosyal yardım alan 23 bin 636 vatandaş işe yerleştirilirken, 61 bin vatandaşın ise iş ve meslek kurslarına katılması sağlandı.


YOL PARASI DEVLETTEN

Protokol ile pilot il olarak seçilen Denizli'de sosyal yardım alan vatandaşlar İŞKUR'a sistem üzerinden bildiriliyor. Uygun bir işe yönlendirilen kişiye iş görüşmesine giderken yol parası (azami 4 kere) Vakıf tarafından veriliyor. Kişi işe başladıktan 15 gün sonra asgari ücretin brüt tutarının 1/3'ü (326 TL) kadar yardım veriliyor. Kişinin işine düzenli olarak devam etmesi durumunda ilk kışta kömür yardımı da yapılıyor.


GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLECEK

İŞKUR ve Vakıf görevlileri ayda iki kere bir araya gelerek gelişmeleri değerlendiriyor. Yılda iki kere de vali, vali yardımcıları, SYDV Müdürü ve İŞKUR İl Müdürünün katılımı ile gözden geçirme toplantıları yapılıyor. Sistem önümüzdeki günlerde diğer illere de yayılacak.

kalan karakter 1000

STS STS

kalitesi düşük cevreyi kirleten kömürlerin verin vatandaşa

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 06.04.2013 14:46
ADVOCATE ADVOCATE

Masaallah ABD,yi Avrupa,yi bile gectiniz. Boyle devlet yardimi ,bu ulkelerde bile yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 06.04.2013 13:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.