X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Bunlarınki ekonomi cehaleti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Bunlarınki ekonomi cehaleti'

  • Giriş Tarihi: 8.4.2013

Türkiye'nin 2012'de yüzde 2.2'lik büyüme kaydettiğini açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Gelişmiş ekonomilerin ciddi oranlarda daraldığı, Avrupa'da büyüme ortalamasının sıfırın altına düştüğü bir ortamda, Türkiye'nin yüzde 2.2 oranında büyüme kaydetmesi elbette çok önemli bir başarıdır" dedi. Belçika ekonomisinin yüzde 0.2 oranında küçüldüğünü hatırlatan Erdoğan, "Çek Cumhuriyeti aynı şekilde yüzde 1.3 oranında daraldı. İtalya ekonomisi 2012 yılında yüzde 2.4 oranında o da daraldı. Yunanistan için yapılan büyüme projeksiyonu yüzde eksi 6.4... Almanya'nın ancak yüzde 0.7 büyüdüğüne, İngiltere ve ABD'nin bizim kadar, yani yüzde 2.2 büyüdüğüne, Japonya'nın büyüme oranının yüzde 2'de kaldığına şahit olduk" diye konuştu. Erdoğan, dünyada büyük daralma ve durgunluk yaşanırken Türkiye'nin pozitif bir büyüme kaydettiğini dile getirdi.

Borç stoku % 36'ya indi

TÜMSİAD'IN 5. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Erdoğan, büyümeyle ilgili yorumlara da de ğinerek, şöyle devam etti"Bazen muhalefet çıkıyor 'borç şöyle arttı, böyle arttı' filan diyor. İnan bunlar ekonomi cehaletidir. Bir defa borcun artışı milli gelire göre hesaplanır. 2002'de borç stoğunun milli gelire oranı yüzde 74'tü. Bu oranı yüzde 36'ya çektik."kalan karakter 1000

ahmet boyacÃÆââ ahmet boyacÃÆââ

AKP iktidarının ekonomideki başarısı olarak gösterdiği tablonun esasında ülkenin yılların birikimi sabit tesisleri ile gelir getiren mülklerinin satışı yapılarak bütçede bir rahatlık sağlanması esasına dayanmaktadır.bunu bireysel bazda düşündüğümüzde insanlar yıllardır yaptıkları birikim ve sabit tesislerini satıp paraya çevirirlerse elbetteki geçici bir rahatlık ve imkana kavuşacaklardır,Türkiye şu an bunu yaşıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.04.2013 00:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.