X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bürokrata başkanlık ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bürokrata başkanlık ayarı

  • Giriş Tarihi: 9.4.2013

Türkiye başkanlık sistemini tartışırken kamuya yeni bir çalışma modeli geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 657 Sayılı Yasa'da değişiklik öngören çalışmasına göre üst düzey bürokratlar bakanla birlikte gelip bakanla gidecek. Özel sektörden de doğrudan bürokrat atanabilecek. Böylece özel sektörde alanında uzman, kalifiye isimler herhangi bir bürokratik engele takılmadan bakanlıklar da dâhil bütün kamu kuruluşlarında yöneticilik yapabilecek. Bakanlığın hazırladığı tasarıyla kamuda yönetici olmanın şartları kolaylaştırılacak. Kamuda yönetici olmak için gereken 10-12 yıl çalışma şartı 5 yıla indirilecek.

MARK A İSİMLER ATANACAK

Tasarıya göre kamuya atanacak yönetici adayının en az 5 yıllık özel sektör deneyimi olması gerekiyor. Ancak bu sürenin 10 yıl olmasını içeren bir başka alternatif daha var. Atanan yöneticilerin özel sektörde başarılarıyla marka olmuş isimler arasından tercih edilmesi planlanıyor. Bu yöneticiler memur statüsünde olmayacak. Görev süreleri bitince kamuyla ilişkileri de kesilecek.

kalan karakter 1000

ac ac

artık iyi bir bakkal daire başkanımız veya genel müdürümüz olur çağ atlarız

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.04.2013 10:13
velit velit

Çoğulculuk, batılı hak görme yalan dolan var.buda iblistendir.Azınlık, hak yoldadır.Denge herşeyin (eşit haklar) ölçüsüdür.Bir toplumda adalet hukuk yoksa o toplum yok olur.ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.04.2013 09:19
velit velit

Kamu hizmeti Kanunların uygulanması içindir.Ekonomi para için değildir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.04.2013 08:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.