X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Benzine yeni fiyat formülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Benzine yeni fiyat formülü

  • Giriş Tarihi: 11.4.2013

Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Genel Başkanı Ferruh Temel Zülfikar, benzinde yıllık 2 milyon tonluk arz fazlası olduğunu söyledi. Bu üründeki ÖTV'nin 1.40 TL'ye düşürülerek talebin artırılabileceğini savunan Zülfikar, "Benzin, motorin ve LPG ürünlerinin ÖTV'si eşitlenmeli" diye konuştu. Gündemlerinin kaçağı önlemek ve elde kalan benzini tüketmek için fiyatlarda devlete vergi kaybı yaşatmadan indirim yapmak olduğunu belirten Zülfikar, "Artan bir benzin var. Bu da ihraç ediliyor. Oysa LPG'nin tamamını ithal ediyoruz. Benzin litre başına 1 TL ucuzlar, LPG de 88 kuruş pahalanırsa, benzin ihracatı düşer" dedi.

RAPOR HAZIRLADIK

Zülfikar, fiyatlarla ilgili bir rapor hazırlayıp bunu ilgili bakanlıklara ilettiklerini söyledi. Zülfikar, Petrol Piyasası Kanunu'nda yapılacak revize çalışmalarında akaryakıt istasyonları arasındaki mesafenin kaldırılmasının da gündemde olduğunu belirtti. Şehir içinde aynı yönde kurulacak istasyonlarda aranan 1 kilometrelik mesafe şartının kaldırılmak yerine en az 2 kilometreye çıkarılması gerektiğini savunan Zülfikar, "Avrupa'da mesafe şartı yok. Ancak orada her türlü yatırım fizibilite çalışmalarına göre yapılıyor" diye konuştu.

kalan karakter 1000

duyarlı duyarlı

Bu millette birlik beraberlik olsa en azından 5-10 gün araçlarında kontak kapatır ve yakıt sektörünü zora sokar ama nerde bizde o birlik beraberlik litresi 10 liraya da çıksa artık gülüp geçiyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 11.04.2013 08:40
atilla atilla

bu adam ı örevden alın derim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 11.04.2013 04:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.