X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kıdem tazminatına 'pilot uygulama'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kıdem tazminatına 'pilot uygulama'

  • Giriş Tarihi: 20.4.2013

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren "kıdem tazminatı" konusu yeniden masada. Kıdem tazminatlarının bir "fon"da toplanması, "pilot uygulama" planıyla tekrar gündeme alındı. İlk uygulamanın taşeron işçiler için hayata geçirilmesi planlanıyor. Taşeron şirketlerde çalışanların da kıdem tazminatı hakkından tam olarak yararlanabilmesi için "bireysel kıdem hesabı sistemi"ne geçilmesi öngörülüyor. İşçi ve işveren örgütlerine de detayları aktarılan sistem başarılı olursa tüm çalışanları kapsayacak. Taşeron işçinin ücret alacaklarına da teminat getiriliyor. Ayrıca taşeron işçilere üç yıllık sözleşmeyle iş güvencesi sağlanıp, yıllık ücretli izinlerini kullanabilmeleri de garanti altına alınıyor.

kalan karakter 1000

Kara Kara

Bunlar her zamanki gibi fasa fiso hikayeler. Bu tür hikayelerle bizleri avutmaya çalışıyorlar sıkıldım ben bunların hikayelerinden. Eğer Taşeron işçisi için zerre kadar bişi yapsalar ben kurban keserim. Sizler gidin memurun maaşı üzerine ha bire zam yapın 5 nufuslu bi taşeron işçiside sizin yüzünüzden dünyanın kahrını çeksin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 25.04.2013 12:10
Gökhan Gökhan

İlk denemede çok tepki gördü bu yasa geri çektiler , şimdi de kayıtsız çalışanın en çok olduğu taşeron sisteminde uyguluyarak destek sağlamak istiyorlar , çalışanların hertürlü şartta evet diyeceği aşikar zaten hep kesintili bir çalışma hayatları var, onlar için iyi çoğunluk için kötü bir yasa.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 22.04.2013 09:45
syyrmet syyrmet

bi okalmıştı..

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 20.04.2013 12:22
xoses xoses

taşeron işçiler üzerinden asıl çalışanların tazminat hakları gasp edilmek isteniyor yazıklar olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 20.04.2013 12:21
EMEK EMEK

sömürü düzeni aynen devam edecek desenize.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır1
cevapla 20.04.2013 10:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.