X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Altın hesabı olanlar dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

hesabı olanlar dikkat

  • Giriş Tarihi: 24.4.2013 12:52 Güncelleme Tarihi: 24.4.2013 15:41

fiyatlarında yaşanan dalgalanma altın hesapları konusunda şikayet yağmasına neden oldu.

hesabı olanların Sikayetvar.com'a gönderdiği şikayetlere göre; bazı bankalar açılan hesaplarda, altın alım-satım oranını yüksek tutuyor. Şikayetçiler "Altında yaşanan ani hareketlerin üstüne bir de bankalar altın alım satım arasındaki makası iyice arttırarak mağdur ediyor. Ölü fiyatına bozuyorlar" diyerek feryat ettiler.

Altın fiyatları bir düşüp bir yükseliyor Altın fiyatlarındaki dalgalanma vatandaşları telaşlandırdı. Geçen haftaki düşüş sonrası hesabındaki altınları bozdurmak isteyenler bankaların altını çok düşük fiyattan bozdurduğunu ve tasarruf sahibine zarar ettirdiğini iddia ettiler. İddialara göre bazı bankalar, açılan hesaplarda, altın alım satım oranını yüksek tutuyor.İşte www.sikayetvar.com'a gelen şikayetlerin bazıları şöyle:


"ALTIN ALIM-SATIM ARASINDAKİ MAKASI İYİCE ARTTIRDILAR"

"15.04. 2013 tarihinde altın hesabımdan gram fiyatı 80. 550 TL. 'den altın aldım. 22. 04. 2013 ise aldığım altını bozdurmak istedim fakat banka resmen ölü fiyatına bozuyor. Bu kadarda olmaz. Zorluklar içerisinde yaptığımız birikimleri piyasa koşullarında değerlendirmek istiyoruz ama buna müsaade etmiyorsunuz. Diğer bankalar gramını TL bazında 82. 220 TL'den bozarken müşterisi olduğum banka 78. 39 TL'den bozuyor. Bu ne demektir. Bunun derhal bir açıklamasını istiyorum."

"Banka altın ve dövizdeki makas farkını nasıl açıklayabilecek? Hesapta bulunan paramı zarar etmemek için TL'ye çevirecektim fakat çeviremiyorum Banka sadece kendi menfaatleri doğrultusunda makas farkı uyguluyor. Olması gereken fiyatları yansıtmıyor. Müşterisini her türlü zararda tutmak istiyor."

"Altında yaşanan ani ve sert hareketlerin üstüne bir de altın alım satım arasındaki makası iyice artırarak ortamı bize müşterileri için daha kabuslu bir hale getirmiştir. Öyle ki normal şartlar altın 70 kuruş olması gereken alım satım farkı son günlerde 2. 5 TL'lere kadar çıkmış olup alım satım yapmak isteyen müşterilerini önemli derecede mağdur etmektedir."

"Bankanın internet bankacılığını açtığımda önceden aldığım gr altının fiyatlarına bakmak istedim. Zaten zararda olmam nedeniyle sıkıntıdaydım. Altının bundan önceki alış satış arasındaki fark 70 krş falanken, bugün arada ki farkın 6 TL olduğunu gördüm. Millet zararını azaltmak isterken bankanın bu keyfi uygulamasının yüzünden çok zor durumdayız. Zamanında 6 TL olsaydı zaten buraya hiç bulaşmazdık."

"Altın hesabımdan bir türlü satış yapamadım. Düşük fiyatlara almış olduğum altınımı satmak istediğimde piyasaya göre gr fiyatında 6 TL fark vardı piyasada altının gr fiyatı 84-85 TL iken banka bana 78 TL den işlem yapmaya kalktı. Banka bizdeki rakamları beğenmiyorsanız fiziki olarak verebileceklerini söylediler."

kalan karakter 1000

hafize hafize

Türkiye`de ki bankaciliga hic güvenmeyin.Kurumlara bile.Bankaciliktan haberleri ypk,Ölü soyucular gibi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 04.12.2013 15:12
Ken Ken

Y.K. bankası ile çalışıyorum ve altındaki makas çok büyük. 10.000 liralık altın aldınız diyelim hemen aldığınız anda bozun sizden 250 lira kesiyor. ALTIN 78.47 (ALIŞ) - 81.45 (SATIŞ)

Aynı Görüşte misiniz?
evet28
hayır9
cevapla 23.11.2013 01:07
mehmet mehmet

insanları oyuna getirdiler tamamen kandırıldık tamamen tuzak başbakanın müdehale etmesi lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 31.07.2013 23:10
34 34

Bunların dolandırıcılık mesleği, bunu biliyordum bu işe girmeden önce. Ahlakla da işleri yoktur elbet. Ama dolandırıcılığın da bir raconu yok mu? Açık açık soyulur mu insan?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 30.07.2013 21:37
emine aktepe emine aktepe

altın fiatlarının düşeceğini sanmam, haziran gibi hızla yükseleceğini düşünüyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır16
cevapla 26.04.2013 16:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.