X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erdoğan: Bizi içerden vurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdoğan: Bizi içerden vurdular

  • Giriş Tarihi: 9.5.2013

Marmaray'ın 2009'da açılması gerektiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "İçeriden vurulmasaydık 4 yıl önce Marmaray'ı açacaktık" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) tarafından 6'ncısı düzenlenen İstanbul Moda Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada "Biz içeriden vurulmasaydık 4 yıl önce Marmaray'ı açacaktık. Ama bizi içeriden vurdular. Marmaray'ı bitiremedik" dedi. 29 Ekim'de Marmaray'ın hizmete gireceğini belirten Başbakan Erdoğan, "Böylece Londra'yı Pekin'e bağlayacağız" diye konuştu. İstanbul'u dünyadaki en önemli moda merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçladıklarını belirten Erdoğan, 2023 hedefini yakalamak amacıyla, 10 yılda en az 10 küresel markayı oluşturmak zorunda olduklarını söyledi.

ABD'YE TİCARET HACMİMİZ 20 MİLYAR $
Erdoğan, İstanbul'a yapılacak 3. havalimanın ihalesiyle ilgili olarak "29 Mayıs'ta da temelini atıyoruz inşallah" dedi. 16 Mayıs'ta ABD'ye yapacağı ziyaret için Erdoğan, "En önemli gündem maddesi endüstriyel bölgeler konusu. İki ülkenin 20 milyar dolarlık ticaret hacmi var. Çok az. Bunu sayın Başkanla konuşacağız, tartışacağız" şeklinde konuştu.