X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelliye her ay 359 lira ödenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelliye her ay 359 lira ödenecek

  • Giriş Tarihi: 10.7.2013

Teklife eklenen diğer değişiklikler ise şöyle:
18 yaş üstünde olan, başkasının yardımı olmaksızın hayatını sürdüremeyecek şekilde engelli olduklarını raporla kanıtlayan, geliri bulunmayan kişilere 4860 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımından bulunacak tutarda aylık bağlanacak. Hesaplamaya göre bu kişilere 359 lira ödeme yapılacak.
18 yaşını tamamlamış engellilerden, talep etmesine rağmen, Türkiye İş Kurumu'nca işe yerleştirilememiş olanlar için de 3240 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımından bulunacak tutarda aylık bağlanacak. Bu rakam da 240 lira civarında olacak.
Engeli olan yakınlarının bakımını üstlenenlerden, geliri, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık tutarın asgari ücretin üçte 1'inden daha az olanlara, 3240 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımıyla bulunacak tutarda aylık bağlanacak. Bu rakam da yine 240 lira civarında olacak.

İLİŞKİLİ HABERLER

kalan karakter 1000

Yorumsuz Yorumsuz

çalışanlarsa ne ödenecek, yakında çalışssanda bir çalışmasanda durumu ortaya çıkacak..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.07.2013 08:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.