X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Halkbank'tan batık iddiasına yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Halkbank'tan batık iddiasına yalanlama

  • Giriş Tarihi: 19.7.2013 13:09

Halkbank, basında "Halkbank'ta batık paniği" başlığı ile yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Halkbank'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, bir basın kuruluşunun bugünkü nüshasında "Halkbank'ta batık paniği" başlığı ile yer alan haberin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, Sayıştay'ın banka ile ilgili 2011 yılı raporundaki tespitlere atfedilerek açıklanan bilgilerin kamuoyunu yanıltacak şekilde haber konusu yapıldığının anlaşıldığı ifade edildi.

Habere konu edilen firmanın faaliyetlerine devam etmekte olduğu ve kredi alacaklarının vadelerinde tahsil edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kredinin takip hesaplarına aktarılması da söz konusu değildir. Bahse konu kredi bankacılık usul, esas ve teamülleri doğrultusunda kullandırılmış olup, kredinin teminatları kredi bakiyesinin oldukça üzerinde bulunmaktadır. Haber gerçekleri yansıtmadığı gibi, haberin kamuoyunu ve özellikle yatırımcıları yanıltarak spekülasyon amaçlı ve bununla bağlantılı maddi menfaat sağlamaya yönelik olarak yapıldığı düşünülmektedir. Bankanın itibarını zedelemeye ve yatırımcıların zarara uğramasına yönelik spekülatif amaçlı gerçeğe aykırı haber ile ilgili Bankamızca tüm yasal haklar kullanılacaktır."

kalan karakter 1000

Babür yılmaz Babür yılmaz

Banka böyle açıklamalar yapıyor ancak firmanın gayrimenkulleri üzerindeki bütün ipoteklerini birinci dereceden ikinci dereceye çekmiş durumda. yani bankanın riskinin karşılığı yok. Firma batar paralar gider. geçmiş olsun türkiyem

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.07.2013 17:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.