X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakan akaryakıt indirimini az buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakan akaryakıt indirimini az buldu

  • Giriş Tarihi: 14.8.2013

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, akaryakıtçıların indirimini az buldu. Bakan Yıldız, "Taban fiyat uygulaması önemli bir argümandır ve her zaman kullanılmaz. Cenova'daki İtalya ve Akdeniz pazarlarıyla alakalı makasta 7 kuruşluk bir fark var. Şirketler indirimle bu farkın bir kısmını kapattılar. Bundan sonraki hamleleri de dağıtım şirketleri yapacaklardır" dedi.

OSMANGAZİ ETKİLEMEZ

Yıldız, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin yönetim kadrosunun değişmesi ve özelleştirmelerle ilgili süreçte bir değişikliğin söz konusu olup olmadığına ilişkin sorulara da şu yanıtı verdi: "Kamu adına özel sektör marifetiyle yürütülen hizmetler vatandaşımızın lehine olmak kaydıyla denetime tabidir. Özelleştirme politikalarımızda herhangi bir değişiklik söz konusu değildir." Enerji Bakanı Taner Yıldız, TANAP'ta ihale sürecinin başlamasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Toplam 8 milyar dolarlık bir yatırım olacak. Bunun 2018'de işletmeye açılmasını öngörüyoruz. Borularının temini ve müteahhitlik hizmetiyle ilgili başvurular oldu. 18 uluslararası, 9 da yerli şirket fiyat verecek."

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

çare gayet açık vergiyi düşürün

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.08.2013 16:28
ABBAS ABBAS

VALLA SAYIN BAKANIM SIZLANMAYI BİZLER YAPCAĞIZ VATANDAŞ OLARAK SİZLERDE ENERJİDEKİ YANGINA BİRÇARE OLACAKSINIZ BİZDE ENERJİNİN HER TÜRÜ ÇOK ÇOK ÇOK PAHALI.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.08.2013 10:17
Uzmanı Uzmanı

Sayın Bakanım, bir de şu vergileri biraz indirsek? Petrol fiyatları düşeceğine, sürekli yükseliyor. Yakıt üzerindeki vergi yükü inanılmaz yüksek. Lütfen her arabası olanı zengin diye düşünmeyin. Araba artık lüks bir şey değil. Dağın başına yapılmış olan sosyal konutlardaki evlerimizden bu arabalar ile istediğimiz yerlere ulaşabiliyoruz... Saygılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.08.2013 09:31
cevdet cevdet

benzin fiyatı 5 lirayı geçerse ak partiye oy vermiyecem sandıga gitmeyecem ak partinin en başarısız olduğu konu benzin fiyatları ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.08.2013 08:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.