X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakan müjdeyi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakan müjdeyi verdi

  • Giriş Tarihi: 19.8.2013 10:30

Bayram ve resmi tatil gibi yoğun dönemlerde 3-4 kat artan bilet fiyatlarına sınır geliyor. Bakan Yıldırım, vatandaşın soyulmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Son yıllarda yolcu sayısı artan havayolu şirketleri, belli dönemlerde uyguladığı fiyat politikası ile eleştiriliyor. Özellikle bayram, resmi tatil gibi yoğun dönemlerde bilet fiyatlarının 3'e, 4'e katlanması tepkilere yol açıyor. Yaşanan bu bilet vurgunu üzerine yetkililer harekete geçti. Uçak bileti fiyatlarına tavan getirilmesi gündemde... Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Bayram veya resmi tatiller... Sadece Türkiye'de değil, dünyada da taşımacılar en fazla bu dönemlerde iş yapıyor. Burada da tabii biraz fırsatçılık oluyor. Bunun farkındayız. Bunun önüne geçmenin yolu, arz talep dengesini sağlamak. İkincisi de vatandaşlarımızın seyahat programlarını çok önceden yapmaları" dedi. Yıldırım, şöyle konuştu: "Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tavan fiyatı getirebilir. Bu konuda zaten bir çalışma içerisine girdik. Maliyet bazlı bir çalışma içerisine girdik. Fırsatçılılık ayrı bir şey, arz talebin oluşması ayrı bir şeydir. Aynı bu maça giderken bilet almaya benziyor. Bilet bulamazsanız biletler maça girerken 2-3 kat artıyor. Bu konuda kuralları daha etkin hale getirmek istiyoruz."


KARAYOLUNDA VAR

Piyasalara müdahale etmenin en son tercih edilecek bir iş olduğunu, piyasanın kendi makul anlayışı içerisinde dengesini bulması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, karayollarında otobüs taşımacılığında üst ve alt sınır koyduklarını, havayolu şirketlerinde önümüzdeki dönem içerisinde bu konuya biraz daha fazla eğileceklerini söyledi. Yıldırım, "Rekebate evet ama vatandaşı soymaya hayır diyoruz. Onun tebdirini de alacağız" dedi.

Kaynak: Takvim

kalan karakter 1000

mikizoglu mikizoglu // ANTALYA

Bakan kamu vakıfları bataklığına da söz
versin!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.08.2013 15:27
asıl millieti kazıklyan sizsiniz, asıl millieti kazıklyan sizsiniz,

benzin 5 TL ye geldi, sürekli yeni evrak çıkartıp para tahsil ediyorsunuz,elektirik zammı?
doğal gaz alacaksın 4000 tl tesisat parasında 1000 TL size gidiyor !!!
sizden bizi kim koruyacak,
e çocuk dediniz tek çocuklular tatil bedellerinde günü gün ediyor biz 3 çocuk yaptık çocukların giderlerini karşılayamıyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.08.2013 13:45
sakin sakin

Soymak demişken devletin uyguladığı %4-5 faizler ne oluyor acaba ?.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.08.2013 13:41
fb fb

bide rüşfetin önünü kesseniz tadından yenmeyecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.08.2013 13:01
mino mino

sayın bakana çok teşekkür ediyorum ülkemize yapmış oldugu çalışmalarından dolayı kendisini çok yakından gördüm mütavazi bir kişiligivar kiseden kaçma gibi bir telaşi yok nrmal bir vatandaş gibi halkın içinde bir insan çalışmalarından dolayı kutluyorum arkadaşlar işleri güçleştiren deyil işleri kolaylaştıran insanlar lazım bu ülkeye

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 19.08.2013 12:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.