X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İngilizler aklını kaçırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İngilizler aklını kaçırıyor

  • Giriş Tarihi: 28.8.2013

Daha iyi bir yaşam umuduyla başka ülkelere yapılan göçler yön değiştirdi. Artık gelişmiş ülke vatandaşları da ülkelerini terk ediyor. Geçen yıl gurbete giden İngiliz sayısı 1.3 milyonla rekor kırdı

Gelişmekte olan ülkelerin ana problemlerinden biri olan beyin göçü artık gelişmiş ülkeleri de vuruyor. İngiltere'de 154 bin nitelikli işgücü geçtiğimiz yıl daha iyi bir yaşam için başka bir ülkeye göç etti. OECD rakamlarına göre 1.3 milyon üniversite mezunu İngiliz halihazırda yurtdışında yaşıyor. Daha fazla maaş ve yaşam koşulları nedeniyle yurtdışına giden İngilizler'in ağırlıklı olarak seçtikleri coğrafya ise Hong Kong ve Ortadoğu oldu. İngiltere'nin eğitimli nüfusu tutmak için gerekli çabayı harcamadığı eleştirileri ise giderek artıyor..

865 BİN ALMAN GİTTİ
Avrupa'nın eğitim seviyesi açısından en iyi ülkelerinden Almanya'nın ise yurtdışında şu anda 865 bin nitelikli vatandaşı yaşıyor. ABD'de bu rakam 400 binler dolayında. İngilizler'in göçlerinde temel sebepler daha iyi yaşam standartları ve çocuklar için daha kaliteli bir eğitim olarak ön plana çıktı.

AH BİR ALMAN OLSAM
Krizden en fazla darbe alan Yunanlılar, krizin kazananı Almanya'nın vatandaşlığına geçmeye başladı. 2012'de Alman vatandaşı olan Yunanlılar'ın sayısı yüzde 82 arttı. Alman vatadaşı olan İtalyanlar'ın sayısında ise yüzde 29 artış oldu. Toplam Alman vatandaşlığına geçen kişi sayısı ise 112 bin 300'e çıkarak bir rekor kırdı.kalan karakter 1000

Antonio Cassano-Chicago USA Antonio Cassano-Chicago USA

Turkiye'de de kisi basi Milli gelir en dusuk 45 Bin Dolar olsun-bakin bakalim ingilizler almanlar nasilda Turkiye'ye akin akin goc ediyorlar..hatta vatandaslik almak icin erkek milletimizle evlenirler yani para karsiliginda..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 28.08.2013 07:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.