X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Devlet günde 188 kişiyi işe aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Devlet günde 188 kişiyi işe aldı

  • Giriş Tarihi: 3.9.2013

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, bu yılın ilk yarısında kamu sektörünün istihdama katkısı arttı. Kamunun istihdama katkısı yılın ilk yarısında yüzde 0.7 artış kaydetti. Böylece 23 bin 764 kişi kamuda çalışmaya başladı. Yılın ilk yarısındaki 126 iş günü dikkate alındığında hergün ortalama 188 kişi kamuda işbaşı yaptı. Yılın ilk yarısında 23 bin 764 kişi kamu kurum ve kuruluşlarında istihdama katıldı. İş günleri dikkate alındığında günde 188 kişi kamuda çalışmaya başladı. Kamudaki toplam istihdam 3 milyon 239 bin 221'e ulaştı. Yılın ilk yarısında 22 bin 76 kişi sözleşmeli personel olarak işe başladı.

kalan karakter 1000

fvz fvz

devlet herkesi işe almak gibi bir misyon edinmeyecek. herkese iş bulunması için gerekli altyapıyı hazırlamayı iş edinecek. bir de şundan emin olacak ki çalışıp çabalayıp iş bulamayana devlet başını sokacak bir küçük odacık ile bir tas çorba verecek.o zaman girişimcilik ruhu canlanır. insanlar der ki dibe de vursam arkamda devlet var. ama bizde devlet okulunda bile zorla haraç pardon bağış var. eğitimci denen şahsiyetler tehditvari istiyor ve de alıyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.09.2013 06:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.