X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kıdem ev sahibi yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kıdem ev sahibi yapacak

  • Giriş Tarihi: 24.9.2013

Hükümet, çalışma yaşamında radikal adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, gençlerin evliliğe teşviki için faizsiz krediden TOKİ'den öncelikli ev sahibi olmalarına kadar bir dizi sürpriz adım atılacak. Çalışma Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı Kıdem Tazminatı Tasarısı'ndan ilk kez ev alacakların yüzünü güldürecek bir haber geldi. Tasarıya göre, ilk kez ev alanlar kıdem tazminatının yarısını, 15 yıllık süreyi doldurma zorunluluğuna bakılmaksızın talep edebilecek. Yeni sistemle çalışanlar yatırım aracını seçebilecek, hangi fonda değerlendirileceğine karar verebilecek. Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda masaya yatırılan pakete göre, öncelikle taşeron işçilerin kıdem tazminatı sorununu çözmeye dönük adımlar atılacak. Taşeron işçilerle sınırlı kalacak bir kıdem tazminatı fonu da öngörülüyor.

kalan karakter 1000

Berna Berna

İsa Bey, "askeri ücret" değil, "asgari ücret" demek istediniz herhalde. 804 TL mertebelerinde olan ücretin askerlikle bir ilgisi yok, ona "asgari ücret" deniliyor ki asgarinin anlamı en düşük demek. Dolayısıyla asgari ücret en düşük ücret demek oluyor. Yanlış bir kullanımı düzeltmek istedim. Bilgi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.09.2013 13:58
efe efe

maket veya oyuncak evden bahsediyorlar galiba...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.09.2013 13:49
ydf ydf

Yeni bir KEY projesi ve kaçınılmaz bir fiyasko başlangıcı. ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.09.2013 13:13
vatandaş vatandaş

bunlar ne zaman olacak biz 22 yıldır kira ödemekten bıktık imanımız gevredi allah aşkına önce bıkmış yılmış insanların gözünü açın hayata döndürün ben anayım kadınım bu ülkede evladım yıllardır anasız büyüyor el kapısında olmaktan bıktım yoruldum ne baba var ne eş var hiç bişeyim yok beni ayakta tutacak bir evlaıdmdan başka bir şeyim yok sn yetkililer allah aşkına emekliliği çıkarın benim gibi dul kalmış anaları ev sahibi edin

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır1
cevapla 24.09.2013 10:56
isa isa

Askeri ücretle çalışılıyor millet ne kadar kıdem tazminatı alınacağını sanıyor bu hükümet... ayrıca normal maaş alanlarda iş veren tarafından maaşı tam gösterilmiyor bununla ilgili çalışma yapın

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır1
cevapla 24.09.2013 10:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.