X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uzlaşma yoksa fon rafa kalkar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uzlaşma yoksa fon rafa kalkar

  • Giriş Tarihi: 20.11.2013

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Kıdem Tazminatı Fonu konusunda son bir toplantı yapacaklarını belirterek "Uzlaşma olmazsa rafa kalkar" dedi

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Kıdem Tazminatı Fonu'na ilişkin tartışmaya noktayı koydu. Bakan Çelik, "Son kez toplantı yapılacak, uzlaşma sağlanmazsa rafa kalkacak" dedi. Kıdem için İşsizlik Fonu'ndan 2 puan kaynak aktarılacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Çelik, fona geçilmesi halinde bireysel emeklilik sistemine verilen yüzde 25'lik devlet katkısının buraya da sağlanabileceği belirtti.

SON BİR TOPLANTI

Bakan Çelik, bunun için öncelikle Kıdem Tazminatı Fonu'na geçişin işçi ve işveren tarafından kabul edilmesi gerektiğini ifade etti. Bakan Çelik, şu mesajları verdi: "Bir sonraki hafta teknik heyetler yeniden bir araya gelebilir. Biz taraflara taslak vermedik, kıdem tazminatı fonuyla ilgili koşulları kendileri yazabilir. Taraflar diledikleri gibi kendi görüşlerini yansıtabilir. Biz öncelikle onlardan bir teklif bekliyoruz."

TAŞERON DÜZENLEMESİ

Tarafların kendilerine 'mevcut sistemde kalmak istiyoruz' da diyebileceğini söyleyen Çelik, "Bizim için mahsuru yok. Biz işverenin zorluklarına son vermek, işçinin kıdemine güvence oluşturmak istiyoruz" diye konuştu. Bakan Çelik, kıdem tazminatı fonu olmasa da taşeron düzenlemesinin mutlaka bu yasama döneminde Meclis'e geleceğini bildirdi. Erken emekliliği konuşmanın doğru olmadığını da vurgulayan Çelik, "Yaşı dolup, prim günü eksik olanlar var. Bunların her biri ciddi maliyetler getiriyor. Benzeri konuları çalışıp, zamanı uygun olup, sorun alanı olmayacakları ele alabiliriz" şeklinde konuştu.

4-C İLE İLGİLİ ÇALIŞMA

4-C'lilerle ilgili de bilgi veren Bakan Çelik, "Son toplu sözleşme aile yardımı yanında ciddi bir ücret zammı gerçekleştirdik. Şu anda 23 bin civarında 4C'li var. Bu statüyü belirleme konusunda 4C kalkacaksa 4B ve diğerleri gelecekse statünün tanımlanması konusunda çalışma içindeyiz" dedi.

kalan karakter 1000

can can

allah aşkına sayın başbakanım olaya el at bu işi bitir

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 20.11.2013 10:54
Unutma Unutma

Beceremiyorsun-Bu Konuyu Başbakan'a Bırak.Ben İnanıyorum Kesin Çözüm Yolu Bulur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 20.11.2013 09:28
ASI ASI

ŞİMDİYE KADAR YANİ 12 YILDIR VATANDAŞA EN UFAK BIR YARAR BİR İŞ YAPTINIZMI GELDINIZ
TURBAN , T.C VE GERİCİLİKTEN BAŞKA NE YAPTINIZ SANDIK YAKIN

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 20.11.2013 09:27
cemilhektor cemilhektor

Mevcut sistem devam etsin fakat çalışan
kendi isteği ile ayrılırsa da tazminatı
verilsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 20.11.2013 07:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.