X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türk kadını servette dünya beşincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türk kadını servette dünya beşincisi

  • Giriş Tarihi: 29.11.2013

Türkiye'nin kadın multimilyonerleri dünyaya fark attı. Zengin Türk kadınları % 17.4'lük oranlarıyla dünya beşincisi oldu. Dünyada % 23.8 ile Portekiz birinci, Japonya ise % 3.7 ile son sırada

WealthInsight ve zenginlerin dergisi Spear's'ın araştırması dünyanın multimilyonerlerinin yüzde 10'unun kadın olduğunu ortaya çıkardı. Türk kadınları ise zenginlikte birçok ülkeye fark attı. Türkiye'deki multimilyoner kadınların oranı yüzde 17.4. Bu oranla Türk kadını dünyada beşinci sıraya yerleşti. Bir başka önemli araştırma Forbes Türkiye dergisinin zenginler listesinde ise 113 kişiden 20'si kadın. Kadınların toplam servetteki payı ise yüzde 20.4 olarak dikkat çekiyor. Forbes 100'de kadınların ortalama serveti 1.2 milyar dolar. Forbes 100'ün ortalama serveti ise 1.04 milyar dolar. Yani kişi başına düşen servette kadınlar erkeklerden daha önde. WealthInsight'ın araştırmasına görekadın multimilyoner oranı en yüksek ülke ise yüzde 23.8'le Portekiz. Japonya ise yüzde 3.7 ile listenin son sırasında.

ASYA DAHA EŞİT

Dünyada servetlerin sadece yüzde 10'luk bir kısmı kadınların olurken, gelişmekte olan ülkeler ve Asya'da görece olarak daha eşitlikçi bir yapı var. Peru, Filipinler, Hong Kong, Singapur ve Tayland gibi ülkeler listenin ilk 10'unu domine ediyor. Gelişmiş ülkelerde ise zengin kadın sayısı azalıyor. ABD'de yüzde 9.4 olan oran, Japonya'da yüzde 3.7, Fransa'da yüzde 8.5 ile ortalamanın altında.

SHARAPOVA KADIN GİRİŞİMCİLER LİSTESİNDE
Kadınlar dünya sıralamasının 4 numarası Rus tenisçi Maria Sharapova, geçen yıl kurduğu şeker firmasıyla CNN'in yaptığı "10 ünlü kadın girişimci" listesinde yer aldı. Dördü grand slam olmak üzere 29 şampiyonluğu bulunan Sharapova, bu kez sportif değil, iş dünyasındaki başarısıyla gündeme geldi. Şeker firması dışında spor ve aksesuvar markası olan Sharapova, "Özel bir eğitim görmedim. Bildiğim her şeyi yaşayarak öğrendim" dedi.


kalan karakter 1000

Adiom Adiom

Kafa bir milyon herhalde. Alin sunu burdan ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 29.11.2013 09:35
fvz fvz

ülkede ekonomik v siyasi istikrarsızlık 10 yıllar boyu olmuşsa sosyal devlet yoksa, sosyal güvenlik sistemi kuzey avrupa dakinin 50 yıl gerisindeyse insanlar dara düşünce ne yapacak altın bozduracak.altın gösteriş için değil.o amacı da var ama asıl amaç kara gün dostu sosyal güvelik ve bir bela durumunda sigorta teminatı olarak var. halk en doğrusunu yapıyor tl dandik para idi 10 yıllardır birikim ve güvence için ne kullansın. hala doğru. güvenli limandır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 29.11.2013 05:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.