X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaçakçılar artık kamuoyuna ilan edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kaçakçılar artık kamuoyuna ilan edilecek

  • Giriş Tarihi: 3.12.2013 07:10 Güncelleme Tarihi: 3.12.2013 07:12

Kaçakçılar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığından radikal karar!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kaçakçılık türleri ile ilgili mahkumiyet hükmü Kesinleşenleri kamuoyuna ilan edecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaçakçılık Türleri İle İlgili Mahkumiyet Hükmü Kesinleşenlerin Kamuoyuna İlan Edilmesine Dair Yönetmenlik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında hazırlanan ve 18 yaşını doldurmamış olanlar için uygulanmayacak olan yönetmenliğe göre; Tütün ve tütün mamulleri, alkollü içkiler, akaryakıt, uyuşturucu, silah ve mühimmat, tarihi eser, motorlu taşıt, elektronik eşya, canlı hayvan, et, çay, şeker, zeytin gibi gıda maddeleri ile genetiği değiştirilmiş organizmalı ürünler, radyoaktif ve kimyasal maddeler, toplum sağlığını tehdit eden ürünler, nesli tükenmekte olan yabani hayvan ve bitki türleri, fikri ve sınai mülkiyet hakları, sahte para, altın, maden kaçakçılığı, hayali ihracat, göçmen kaçakçılığı fiillerinden mahkumiyet hükmü kesinleşenler kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilecek.

Kaçakçılık suçu ve bu suçtan hükümlü kişilerden kamuoyuna ilan edilecekler, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Komisyon tarafından belirlenecek.

Kaçakçılık fiiline konu mahkumiyet kararının kamuoyuna ilan edilmesi için; Akaryakıt ve türevleri için 5.000 litreden, Sigara için 5.000 paketten, Tütün için 500 kilogramdan, Alkollü içki için 150 litreden, Canlı hayvan için 50 baştan, Et için 500 kilogramdan, Çay için 150 kilogramdan, Şeker için 500 kilogramdan, Zeytin için 250 kilogramdan, Zeytinyağı için 250 litreden, Diğer eşya türleri için gümrüklenmiş değerinin 250.000 Türk Lirasından, az olmama şartı aranacak.

Yönetmenliğe göre; genetiği değiştirilmiş organizmalı ürünler, radyoaktif ve kimyasal maddeler, çevre veya toplum sağlığını tehdit eden ürünler, fikri ve sınai mülkiyet hakları, nesli tükenmekte olan yabani hayvan ve bitki türleri, tarihi eser, uyuşturucu ile silah ve mühimmat, sahte para, altın, maden kaçakçılığı ve göçmen kaçakçılığı fiilleri, miktar veya eşyanın gümrüklenmiş değerine bakılmaksızın kamuoyuna ilan edilebilecek.
Kamuoyuna ilan edilecek kaçakçılık suçları ve hükümlülerine ilişkin bilgiler üç ay süre ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı resmi internet sitesinde yayımlanacak.

kalan karakter 1000

hl hl

bunlarda din iman yok olsa Allah bile birbirinizin kusurlarını açık etmeyin diyor.bunlar tam münafık

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.12.2013 11:33
Bahattin Bahattin

Yuuh! Şimdiye kadar neden ifşa etmediniz de korudunuz? Çok ama çok şaibeli bir devlet davranışı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.12.2013 09:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.