X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Evden kazan' tuzağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Evden kazan' tuzağı

  • Giriş Tarihi: 6.12.2013

Milyonluk üye sayısına ulaşan saadet zincirleri alarm veriyor. Lüks hayat ve iş bulma vaadiyle para karşılığı üye yapılan kişiler mağdur oluyor. Zincirin üstüne ulaşılamıyor

Türkiye'de piramit satış sistemi olarak da bilinen saadet zincirleri çatırdamaya başladı. Satış kamuflajıyla internet üzerinden milyonlarca üyeye ulaşan zincirler, para aldıkları kişilerin artık telefonlarına dahi çıkmamaya başladı. Birçok zincirde ürünler de üye yapılan kişilere ulaşmıyor. Ağırlıklı olarak ev kadını, iş bulamayan yeni mezun gençler ve emeklilerden oluşan birçok kişi lüks hayat vaadiyle sisteme dahil edilmeye çalışılıyor. Ayda 2.000 TL kazanmayı vaat eden 'www. for- Turk.com' adlı sitede Türkiye'de benzer bir yapılanmayla çalışıyor. Sitede "Bizimle çalışmak istemezmiziniz" denilerek yüksek kazanç vaat ediliyor. İnternet sitesine girip form dolduranlar eğitim seminerine çağrılıyor. Seminer sonrasında kişilerden sisteme üye olmak için zorunlu olarak 250 liralık 'Forever Living' markalı ürün alması isteniyor. 'Üye getir-kazan' mantığında çalışan şirket, parayı satıştan değil, sisteme katılan yeni üyelerden kazanıyor. Pramit şeklinde devam eden zincir büyüdükçe üsttekilerin kazançları dudak uçuklatacak miktarlara ulaşıyor. Ancak SABAH'a gelen şikâyetlerde çoğu kişiye ürün bile gitmediği dile getiriliyor.

2 MİLYON ÜYESİ VAR
For Turk Danışmanlık Yetkilisi Ahmet Aydın, sistemin yasal olduğunu iddia ederek, "7 senedir bu işi yapıyorum. 2 milyon kişiye ulaştık. Sistem üyelik üzerinden çalışıyor" dedi.

MAĞDURLAR FORUMLARDA DERTLEŞİYOR
A.Ç: Bunlar yeni titan
Bu şirketler yeni titancılardır. Tam bir dolandırıcılık örneği bulaşmayın. Saadet zinciri kurup dolandırıyorlar.
M.K. Lüksle kandırıyorlar Büyük meblağlarla gözünüzü boyayıp zincire katıyorlar. Bu tür siteler iş arayan gençlere dadanmış durumda.
Z.F. Hep üsteki kazanır Üstekiler kazanır. Sen zincirin altında kalırsın. 'Yok platin oldun, yok gümüş oldun' diye milletin gözünü boyarlar.
K.Ü. Her toplantıya para Güzel sözlerle insanların gözünü boyuyorlar. Her toplantıya katılmak için para ödetirler.

kalan karakter 1000

Özgür Altıntaş Özgür Altıntaş

Sizin saadet zincirini bilip bilmediğinizi bilmiyorum fakat ForeverLiving firmasını bilmediğiniz açıkça ortada. Bu iş saadet zinciri gibi değil adaletli bir sistem olarak kurulmuştur. Murat 124 aracının taşıt olduğu gibi Mersedes CLK da bir taşıttır. Murat 124 ü Mersedes le kıyas edemeyeceğiniz gibi ForeverLiving i de başka Network lerle kıyas edemezsiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet30
hayır17
cevapla 06.12.2013 15:40
BÜNYAMİN BÜNYAMİN

MEGA HOLDİNS TE AYNI TAŞIN BEYAZI ,
AMA YOLUNU BULMUŞLAR YOK İNTERNETTEN TİCARET YAPTIRIYORLARMIŞ ,
NE SATIYOSUNUZ ; DOMAIN
KAÇ PARA ;750 LİRA (20 LİRAYA ALMAYANI DÖVERLER )
YANİ 20 LİRALIK WEB ALANINI 750 TL YE SATIP TİTAN A KILIF UYDURMUŞLAR
YOK DUBAİDE TOPLANTI YA KATILMAK İÇİN PLATİN OLMAK LAZIM YOK BİLMEM NE
ARKADAŞ KOLAY PARA KAZANMAK DİYE BİRŞEY YOK , BABANDAN KALMADIYSA YA HELAL YOLDAN ÇALIŞMAK LAZIM YADA HARAMI SEÇİP ÇALMAK .

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır8
cevapla 06.12.2013 09:35
Gt Gt

Bunlar türkiyede yasak biliyordum

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır12
cevapla 06.12.2013 02:48
ertuğ ertuğ

Multi Level Marketing, Doğrudan Satış, E-ticaret ile dolandırıcılığı karıştırmamalıyız.
Yüzbinlerce insan bu sektörlerde finansal özgürlüğe ulaşmış durumda.

Bir ürün satın alıyorsanız muhakkak ürününüzün o değerde olmasına dikkat edin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır17
cevapla 06.12.2013 02:39

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.