X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paralel-sen planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Paralel-sen planı

  • Giriş Tarihi: 9.2.2014

Emniyet, yargı ve eğitim bürokrasisinde yapı kuran cemaat, memur ve işçileri örgütleyip sokağa dökmek için sendikalaşmaya başladı

Yargı, emniyet ve eğitim bürokrasisine yerleşen 'paralel yapı' sendikal örgütlenmeyle alt kademeye inip memur ve işçileri sokağa dökme planı yapmaya koyuldu. Yılın başında UFUK Kamu Sendikaları Konfederasyonu adıyla kurulan memur sendikası Ufuk Sağlık- Sen, Ufuk Basın-Yayın Sen, Ufuk Kültür- Sanat Sen, Ufuk Yerel-Sen, Ufuk Bayındırlık- Sen, Ufuk Büro-Sen ve Ufuk Enerji-Sen, Ufuk Kamu Sendikaları Konfederasyonu altında faaliyetlerini sürdürüyor. Aynı şekilde işçi sendikalarında da örgütlenme TAK İşçi Sendikaları Konfederasyonu olarak başladı. Türk-İş yetkileri sendikaların kurulduğunu doğrularken, "Henüz üye toplanamadı. Sendikayı kimin kurduğuna dair kayıtlar bile yok. İşçiler arasında örgütlenmeleri çok zor" yorumunu yaptı. Eğitim alanında cemaate yakınlığıyla bilinen Aktif-sen de faaliyet gösteriyor.

2.5 MİLYON SENDİKALI VAR
Çalışma Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de 11.6 milyon işçi çalışıyor. Toplam sendikalı işçi sayısı ise 1 milyon 32 bin kişi. Türkiye'de kamuda sendikalı memur sayısı toplam 1 milyon 468 bin kişi.

kalan karakter 1000

falan filan falan filan

yakışır

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır6
cevapla 09.02.2014 17:05
hülya hülya

yeter artık cemaat çekin ellerinizi ülkemin üzerinden,

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır15
cevapla 09.02.2014 12:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.