X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Maliye'den yaşa takılanlara kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Maliye'den yaşa takılanlara kötü haber

  • Giriş Tarihi: 22.4.2014 09:11

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gerekli olan asgari yaşı doldurmamış olan kişilere yaşlılık veya emeklilik aylığı bağlanabilmesine yönelik olarak yürütülen herhangi bir kanun çalışması bulunmadığını bildirdi.

CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli'nin soru önergesini yanıtlayan Maliye Bakanı, yaşlılık aylığı veya emekli aylığı bağlanabilmesi için tamamlanması gereken prim gün sayısını veya fiili hizmet süresini tamamlamış olmakla birlikte, bu aylıklara hak kazanabilmesi için gerekli olan asgari yaşı doldurmamış olan kişilere yaşlılık veya emeklilik aylığı bağlanabilmesine yönelik olarak Maliye Bakanlığınca yürütülen herhangi bir kanun çalışması bulunmadığını söyledi.


"GENEL SAĞLIK SİGORTASI PRİMİ ÖDEMEKSİZİN SAĞLIK HİZMETLERİNDEN YARARLANABİLMELERİNE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLMEMEKTEDİR"

Bakan Şimşek, asgari yaş şartı sebebiyle emekliye ayrılmamış kişilerden işsiz olanların genel sağlık sigortası primi ödemeksizin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerine yönelik olarak da Maliye Bakanlığına herhangi bir çalışma yürütülmediğini belirterek şöyle dedi:

"Ayrıca genel sağlık sigortası primlerinin vatandaşlar adına Devlet tarafından ödenmesinin, ilgililerin sigortalı olarak çalışıp çalışmadıklarından ziyade gelir düzeylerine göre belirlendiği dikkate alındığında, bu yönteme aykırı olacak şekilde yapılacak bir düzenlemenin eşitsizliğe yol açacağı düşünülmektedir" dedi.

kalan karakter 1000

kerem kerem

evt eşitsizliği kimler bozuyor acaba kazanılmış hakkımız gasp edilenler mi sadece sgk güvenlik girişi olupta emekli edilmesi için bank kredisi verilen emekli edilen kişiler mi bu ülkede adalet yok olmadı da suan ki yöneticilerede güvenim yok hırsızlara baksın önce maliye bakanı sonra vadandası suclasın....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2014 13:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.