TTNET internet hızını ikiye katladı

Giriş Tarihi: 29.5.2014 16:59

TTNET, genişbant internete giriş paketlerinin hızını 8 Mbps’ye kadardan 16 Mbps'ye kadara yükselterek, Türkiye’nin internet hızını ikiye katladı.

Türkiye'de internetin lideri olarak, pazarı büyütme konusunda projeler geliştirdiklerini belirten TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, "Yeni dijital servislerimiz ve girişimcilik uygulamalarımızla dijital ekosistemin büyümesine destek olurken, Türkiye'nin hızına hız katmaya devam ediyoruz. Genişbant internet giriş hızını "8 Mbps'ye kadardan" "16 Mbps'ye kadar" varan hıza yükselterek, Türkiye'nin internetle tanışma hızını 2'ye katlıyoruz. 2013'te, Türkiye'nin genişbant internet pazarını rekorlarla büyüttük. Son beş yılın en yüksek satış rakamı ve net abone kazanımıyla, daha fazla abonemizi yüksek hızlar ile tanıştırdık ve genişbant internet pazarındaki büyümenin lokomotifi olduk. Fiber internet abone sayımızı üçe katlayarak bir rekora imza attık. Bu yıl da fiber internet pazarını büyüterek, liderliğimizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.


"FİBER İNTERNET PAZARINI BÜYÜTEREK, LİDERLİĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ"

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, "Türkiye genişbant internet pazarını büyütmeye, daha fazla abonemizi yüksek hızlar ile tanıştırmaya tüm hızımızla devam ediyoruz. 2013 yılında Türkiye'nin genişbant internet pazarını rekorlarla büyüttük. Türkiye'de internetin lideri olarak pazarı büyütme konusunda herkesten daha fazla sorumluluk hissediyoruz. Türk Telekom'un güçlü fiber optik altyapısı üzerinden interneti sadece büyük şehirlerde değil, 81 ilimizde sunuyoruz. Bu yıl da genişbant internet pazarını büyüterek, liderliğimizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Genişbant internet alanında sunduğumuz yeni internet paketleri ve hızlarla Türkiye'nin hızına hız katmaya devam ediyoruz" dedi.


"TÜRKİYE'NİN HIZINI 2'YE KATLIYORUZ"

Basın toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada, TTNET'in yeni dönemdeki hız artırımına ilişkin detaylı bilgiler veren Kaya, "Genişbant bağlantı hizmetimizde internet giriş seviyesini 8 Mbps'ye kadardan, 16 Mbps'ye kadar yükselttik ve Türkiye'nin internet hızını ikiye katladık. Son dönemde sunduğumuz kampanyalar ve uygun tekliflerle 81 ilde internet kullanımının yaygınlaşmasını sağladık. Bu yeni dönemde de tüm Türkiye'de müşterilerimiz, 16 Mbps'ye kadar başlangıç hızı ile internete bağlanabilecek" dedi.


"2014 İLK ÇEYREKTE DE FİBER İNTERNET ALANINDAKİ LİDERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRDİK"

TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar da yüksek hızlarda internetin adresinin TTNET olduğunu vurgulayan konuşmasına şöyle devam etti, "Hız bizim işimiz ve hızı sahipleniyoruz. Fiber bağlantı paketlerimizdeki başlangıç hızımızı da 24 Mbps'ye yükselttik. Fibernet'te paketlerimiz ile sunduğumuz 24, 35, 50, 100 ve 1000 Mbps'ye kadar hız seçeneklerimiz ile her geçen gün daha fazla abonemizi yüksek hız ve kapasite ile buluşturuyoruz. Yılın ilk çeyreğinde 660 bine ulaşan fiber internet abone sayımız ile fiber internet pazarını büyütüyor, bu alandaki liderliğimizi de güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Türkiye'de yüksek hızlı interneti yaygınlaştırarak daha fazla abonemizi yüksek hızlarla tanıştıracağız."

Müşterilerinin hızlı interneti deneyimlemelerini sağlamak için önemli bir fayda da sunduklarını belirten Başar; "Yeni dönemle birlikte genişbant ya da Fiber fark etmeksizin tüm abonelerimize 100 Mbps hızı destekleyen Hiper Hızlı modemi sunuyoruz. Müşterilerimizi bugünden yüksek hızlı internete hazırlıyoruz" şeklinde konuştu.


KİŞİ BAŞI ORTALAMA VERİ TÜKETİMİ 38,3 GB'A YÜKSELDİ

Kullanıcıların yenilikçi, dijital servisleri en iyi şekilde, yüksek hızlı internet ayrıcalıkları ile deneyimlediklerini belirten Başar, "2013 yılında kişi başı ortalama veri tüketimi 32,4 GB iken bu rakam 2014'ün ilk 3 ayında 38,3 GB olarak gerçekleşti" dedi.


"DİJİTAL SERVİSLERİMİZLE İNTERNET DENEYİMİNİ ZENGİNLEŞTİREN TEK İNTERNET ŞİRKETİYİZ"

Daha fazla kullanıcının hızlı internet deneyimini zenginleştirmek için yeni kampanyalar tasarladıklarını da belirten Başar, "Hızı Keşfet Plus" kampanyası ile kullanıcılara TTNET FİBERNET Limitsiz ve Tivibu Ev hizmetini ayda 49,90 TL'den başlayan fiyatlarla, bir arada sunduklarını belirtti.
TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, "Hız, kullanıcılar için yeni kapılar ve yollar açıyor, dijital içerikler ve servisler ise bu hızın deneyimini zenginleştiriyor ve farklılaştırıyor. Başta Tivibu olmak üzere, yenilikçi dijital servislerimiz Playstore, TTNET Müzik ile hızlı internet üzerinden sunduğumuz dijital içerikler ve internet tabanlı dijital servislerle müşterilerimizin internet deneyimini zenginleştiren ve farklılaştıran tek internet şirketiyiz" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
TTNET internet hızını ikiye katladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz