Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkler ABD'yi aydınlatacak

Giriş Tarihi: 14.6.2014

Uluslararası aydınlatma şirketleri Türkiye'ye gelirken, Türk firmalar ise yurtdışına açılıyor. İstanbul merkezli TLT Panel'in Genel Müdürü Uğur Kıymaz, "ABD'de şirket kurduk" dedi

Yabancı şirketlerin Türkiye'ye akın ettiği aydınlatma pazarında, Türk firmalar da rotasını yurtdışına çevirdi. Dünya genelinde sadece 2 üretim patenti ve bunlarla ilgili 14 üreticisi olan LED teknolojisinde 3'üncü patenti alan İstanbul merkezli TLT, ABD'yi aydınlatacak. LED alanına ithalatla girdiklerini belirten TLT Panel'in Genel Müdürü Uğur Kıymaz, "Ardından 'kendimiz üretebiliriz' diyerek, 1.5 yıllık Ar-Ge çalışması yaptık. TÜBİTAK'a müracaat ettik ve kendi ürünümüzü geliştirdik" dedi.

ŞİRKET KURDU
Yurtdışı açılımına ABD ile başladıklarını anlatan Kıymaz, "ABD'de de şirket kurduk ve orada çalışmalara başladık. Şimdi orada yeni bir yapılanma daha gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Üretim için yeni yatırım planladıklarını belirten Kıymaz, "Şu andaki mevcut üretim kapasitemizin 10 katı için 5 yıllık talep geldi. Bu konuda anlaşma yapmak üzereyiz" diye konuştu. Özellikle Avrupa menşeli firmaların geldiği Türk aydınlatma pazarının son oyuncusu İsveçli Fagerhult oldu. Fagerhult, ocakta Ankaralı Arlight'ı 28 milyon euroya almıştı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler ABD'yi aydınlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz