X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan'dan düşük gelirliye müjde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan'dan düşük gelirliye !

  • Giriş Tarihi: 18.12.2014 09:58
Başbakan'dan düşük gelirliye müjde!
Başbakan'dan düşük gelirliye müjde!

, bugün 9 dönüşüm programını daha açıklayacak.

Başbakan Davutoğlu'nun 25 alanı içeren "Ekonomide Yapısal Dönüşüm Programı"nın 2. Paketi'ni bugün açıklıyor. Pakette konut kredileri yer alırken; düşük gelirlilerin konut sahibi olması kolaylaştırılacak.

Reel sektörün dönüşümüyle ilgili 25 paketin 9'unu açıklayan , ekonomiyle ilgili yeni ler içeren 8 paketi daha açıklayacak. Makro ekonomik dönüşümü içeren pakette sosyal destekler de yer alacak. Vergi sistemi tasarrufu özendirecek şekilde yenilenecek. Edinilen bilgiye göre, konut kredilerinde vergi istisnaları yeniden ele alınarak, düşük gelirlilerin konut sahibi olması kolaylaştırılacak. Tek konutun satışında vergi muafiyeti için belirlenen 5 yıl sınırının da kaldırılması bekleniyor. Bir konutu olan, bu süreden önce evini satsa bile değer artış kazancından istisna tutulacak. Yeni dönemde lüks ve ithalat yoğunluğu yüksek ürünler tespit edilerek bunlara yönelik caydırıcı vergilendirme yapılacak.

Kaynak: Takvim

kalan karakter 1000

süleyman sevinç süleyman sevinç

bizim 3 tane kiremit 3 tane tugla alacak paramız yok.bizdemi ev sahibi olacagız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.10.2015 15:04
ahmet boyacı ahmet boyacı

75 milyon nüfuslu Türkiyenin gelir dağılımı adaletsizliği nüfusun büyük kesiminin yoksulluk sınırı altında yaşaması,etnik ve dini sorunlar yönetimin görevlerini kötüye kullanmaları ve suistimalleri gibi bir çok sorunlarda çin gibi dünyanın büyük nüfus barındıran ülkelerinin ekonomilerinden siyasi yapılarına vergi sistemlerine adalet sistemlerine kadar bir çok konunun ilgili uzmanlar tarafından mercek altına alınmasını bu tetkiklerden Türkiyenin işine yarayacak ipucu fikirler ve yol haritaları bulunacağını düşünüyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.12.2014 21:49
fvz fvz

düşük gelirli kaç tl den az kazanan? kaç tl taksit ödeyecek peşinatsız mı olacak? sgk kesintilerinde farklı katmanlar oluşturulup bireysel emeklilikle üst gelir gruplarına peşkeş çekileceğine daha fazla sgk kesintisi devlet teşvigi ile daha yüksek emekli maaşı daha adaletli bir kalkınma olurdu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.12.2014 20:20
hasan hasan

En başta gelen önlem kayıt dışını kayıt içine almak.O zaman gerçek sosyalizasyon olacak,kimisi kayıt içinde kimisi kayıt dışında böyle ekonomi olmaz.Bu yüzden reformist vergi kanunları çıkarılmalı.Özaldan bu yana belge düzenini oturtamadık.Şirketler de kontrol altına alınmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.12.2014 13:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.