X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER TÜİK açıkladı en fazla para kira ve konuta!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

açıkladı en fazla para kira ve konuta!

  • Giriş Tarihi: 22.12.2014 16:12
TÜİK açıkladı en fazla para kira ve konuta!
TÜİK açıkladı en fazla para kira ve konuta!

verilerine göre, TRB1 bölgesindeki iller en fazla harcamayı konut ve kiraya yaparken, en az harcama ise, sağlık alanında yaptı.

Türkiye İstatistik Kurumu () Malatya Bölge Müdürlüğü verilerine göre, TRB1 bölgesindeki iller en fazla harcamayı konut ve kiraya yaparken, en az harcama ise, sağlık alanında yaptı.

TUİK Malatya Bölge Müdürlüğü, TRB1 bölgesinde yer alan Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin 2011, 2012 ve 2013 hanehalkı bütçe araştırma verilerini açıkladı. Verilere göre, TRB1 istatistiki bölgesindeki illerin ana harcama gruplarına göre en yüksek harcaması yüzde 24,6 ile konut ve kira grubunda gerçekleşti. Öte yandan tüketim harcamalarının yüzde 22,4'ünü gıda ve alkolsüz içecekler, yüzde 15,2'sini ulaştırma harcamaları, yüzde 3,3'ünü alkollü içecekler, sigara ve tütün, yüzde 6,5'ini mobilya, ev aletleri ve bakım hizmetleri, yüzde 6,4'ünü giyim ve ayakkabı, yüzde 5,5'ini lokanta ve oteller, yüzde 4,1'ini haberleşme, yüzde 3,3'ünü eğlence ve kültür, yüzde 1,6'sını sağlık, yüzde 2,0'ını eğitim, yüzde 5,0'ını çeşitli mal ve hizmetler oluşturdu.

TRB1 bölgesinde konut ve kira harcamaları bir önceki döneme göre yüzde 1 oranında düşüş gösterirken, gıda ve alkolsüz içecekler ise yüzde 0,8 oranında artış gösterdi.

kalan karakter 1000

ahmet boyacı ahmet boyacı

açlık sınırında gelire sahip kesimin en büyük harcaması elbetteki kira ve gıda harcamalarıdır,yoksulluk sınırında yaşayan halkında en büyük gideri yine kira otomobil masrafları,kredi kartı faizleri ve borçları,bankalar faturalar çocukların eğitim ve ulaşım giderleri yoksul kesimdeki halkın en büyük harcamalarıdır diye düşünüyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.12.2014 22:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.