X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Almanya'da Türkleri hedef alan bir saldırı daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'da Türkleri hedef alan bir saldırı daha

  • Giriş Tarihi: 4.1.2015 15:49
Almanya'da Türkleri hedef alan bir saldırı daha
Almanya'da Türkleri hedef alan bir saldırı daha

’nın Kuzey Vestfalya eyaletinin Dormagen kentinde bir ilkokula, liseye ve şehir meydanına Türkleri hedef alan ırkçı yazılar yazıldı

Hackenbroich ilçesinde bulunan "Leibniz Gymansium" adlı lisenin pencerelerine ve duvarlarına dün kimliği belirsiz aşırı sağcılar, "Türkler Alman olamaz" ve "Türkler öldürülecek" şeklinde yazılar yazdı, Nazilerin sembolü gamalı haç işareti çizdi.

GEÇEN AY CAMİYE SALDIRMIŞLARDI

Burg adlı ilkokulun duvarına yazılan yabancıları hedef alan 'saldırı' yazısı da dikkat çekti. Polis, olayla ilgili soruşturma açıldığını açıkladı. Dormagen'de 21 Aralık'ta da inşaatı devam eden Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Süleymaniye Camisi'ne benzer bir saldırı gerçekleştirilmişti. İki saldırı arasında bağ olup olmadığı araştırılıyor.

CAMİYE NAZİ AMBLEMİ - TIKLAYIN

Öte yandan ekim ayından beri göçmen ve İslam karşıtı eylemler yapan Pegida hareketi yarın Köln'de eylem düzenleyecek.

Aynı gün düzenlenecek ırkçılık karşıtı gösterilere ise Ak Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Metin Külünk de katılacak. Pegida ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Külünk, "Pegida karşıtı yürüyüşe Avrupa'da ırkçılığa karşı yükselen sağduyu dalgasının nasıl vücut bulduğunu, tüm sivil toplum kuruluşlarının duruşlarının nasıl olduğunu görmek için katılacağım...Nefret söylemi Avrupa için risktir. Özellikle 'nın bu nefret söylemlerine karşı daha ciddi tedbirler alacağına inanıyorum" dedi.