X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paralel'e yakın şirketler borsada çöküş yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Paralel'e yakın şirketler borsada çöküş yaşadı

  • Giriş Tarihi: 4.1.2015 10:06
Paralel'e yakın şirketler borsada çöküş yaşadı
Paralel'e yakın şirketler borsada çöküş yaşadı

Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen şirketler 2014 yılında borsada büyük çöküşler yaşadı.

17 ve 25 Aralık 2013'te siyasete darbe girişiminde bulunan paralel yapı ve ona bağlı destekçileri borsada kaybetti.Gülen grubu şirketlerinden borsada işlem gören Asya Katılım Bankası sene boyunca personel çıkarma ve daralmaya giderken, Borsa İstanbul'da yüzde 55 değer kaybına uğradı. Gülen grubu şirketlerinin yanı sıra destek veren kuruluşlar da büyük hezeyana uğradı.

BORSADA ÇAKILDILAR

Gülen'e destek veren Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Grubu şirketleri de borsada en fazla değer kaybeden şirketler arasında yerini aldı. Gülen Grubu'na destek veren İpek Grubu şirketlerinden borsada işlem gören İpek Doğal Enerji, Koza Altın ve Koza Madencilik 2014 yılında borsada adeta çakıldı.

Bu şirketlerden en çok değer kaybına uğrayan yüzde 50'ye varan kayıpla İpek Doğal Enerji olurken, Koza Madencilik yüzde 31, Koza Altın ise yüzde 23 değer kaybına uğradı.


TARAF GAZETESİ EN FAZLA KAYBEDENLERDEN

Öte yandan Gülen Grubu'nu savunan ve sözcülüğünü yapan Taraf Gazetesi ise borsada çakılan bir başka destekçi oldu. Taraf Gazetecilik 2014 yılında yüzde 64 değer kaybı ile en fazla kaybedenlerin arasında yer aldı.

Borsada kaybeden Gülen Grubu ve destekçilerinin piyasadaki toplam değeri ise 4 milyar 37 milyon lira oldu.
Koza Altın 2 milyar 379 milyonluk değeri ile ilk sırada yer alırken bunu 644 milyon lira ile Koza Madencilik, 585 milyon lira ile Asya Katılım Bankası izledi. İpek Doğal Enerji 407 milyon lira ve Taraf Gazetecilik 21 milyon lira değere düştü.

BORSAYA PARALEL YALAN

PARALEL YAPI BORSADA İŞBAŞINDA

BORSADA PARALEL ŞÜPHE

kalan karakter 1000

fvz fvz

millete kötülük edenler kötülük bulsunlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 04.01.2015 10:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.