X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kayıp kaçak bedeli bir maliyet unsuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kayıp kaçak bedeli bir maliyet unsuru

  • Giriş Tarihi: 10.1.2015
Kayıp kaçak bedeli bir maliyet unsuru
Kayıp kaçak bedeli bir maliyet unsuru

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedeline ilişkin, "Tüketicinin aleyhine bir durum yok. Kayıp kaçak da maliyetin bir unsuru" dedi. Faturalardaki kayıpkaçak bedelinin ödenmeyen elektriğin diğer bölgelere yansıtılmasından ibaret gözüktüğünü belirten Canikli, şöyle konuştu: "Ancak böyle değil. Elektriğin maliyeti var. Buna hatların nakli sırasında oluşan ve insanların ödemediği kayıp kaçak da dahil. Alacağınız var ama tahsil edemiyorsunuz. Dolayısıyla elektriğin birim satış maliyetini hesaplarken bütün bunları hesaba katıyorsunuz. Doğrudan kilovatsaatin maliyetine dahil edilmiş olsaydı böyle bir sorun çıkmazdı. Şeffaflık gereği bu, ayrı kalem olarak yazıldı ve sorun oldu."

kalan karakter 1000

fvz fvz

adalet niteligi düşük yargısal yapılar ve basiretsiz yöetimler elinde durum böyle oluyor.ben herkesten 1 lira alsam şu kadar kişiden kaç lira eder uyanıklıgı ile sigorta poliçelerinden damga vergisine bankacılık uygulamlarına her alanda yararlanılan şark kurnazlıgı. adam gibi elektrik fiyatı 5 kuruş değil 10 kuruş demek yerine. yok o bedeli bu bedeli cart payı curt payı.hem hesap edilebilirlik ve şeffaflık zorlanıyor hem de birilerinin ayak oyunuyla yere düşülüyor. eskilerin yaptıgını daha iyi yaparak daha çok çalışmış daha çok üretmiş olmazsınız. ancak daha zalim olursunuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.01.2015 07:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.