X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rusya'dan Avrupa'ya Türkiye resti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rusya'dan Avrupa'ya resti

  • Giriş Tarihi: 15.1.2015 17:10
Rusya'dan Avrupa'ya Türkiye resti
Rusya'dan Avrupa'ya Türkiye resti

Yönetim Kurulu Başkanı Miller yaptığı açıklamada "Ukrayna'dan Avrupa'ya giden Rus gazı kesilebilir" dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Aleksey Miller, Ukrayna üzerinden Avrupa'ya gönderilen Rus gazının kesilme ihtimalinin devam ettiğini söyledi.

UKRAYNA BÜYÜK KRİZDE

Avrupa Komisyonu'nun Enerjiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic ile dün Moskova'da görüşen Miller, yaptığı açıklamada, maddi zorluklar nedeniyle Ukrayna'nın kasım ve aralık aylarında gerekli miktarlarda doğalgaz alamadığını iddia etti.

Ukrayna'nın Rusya'dan doğalgaz almak yerine sahip olduğu yeraltı depolama tesislerinden gaz çektiğini öne süren Miller, "Kış aylarında doğalgaz tüketiminin ocak sonu ve şubat boyunca pik yaptığı düşünüldüğünde, Avrupalı tüketiciler için Ukrayna transit riski halen sürmektedir" dedi.

AVRUPA'YA TÜRKİYE RESTİ


Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin iptal edildiğinin Avrupa'daki yetkililere tebliğ edildiğini belirten Miller, şunları kaydetti:

"Halihazırda Ukrayna üzerinden transit geçişi sağlanan 63 milyar metreküp doğalgazın tek tedarik yolu "Tük Akımı" boru hattıdır. Başka bir seçenek yok. Yunanistan sınırından itibaren gerekli altyapıyı hazırlamak artık onlara düşüyor. Muhataplarımızın bunu gerçekleştirmek için en fazla birkaç senesi var. Zamanında yetiştirilebilmesi için AB boru hatlarının yapımına hemen başlanmalı. Aksi takdirde, söz konusu doğalgaz hacmi başka pazarlara yönlendirilebilir."


kalan karakter 1000

Adem BABA Adem BABA

avrupa-eu iyi oku ,elini çabuk tut yoksa donarsın.::))

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 15.01.2015 21:16
vatandaş vatandaş

Bir şeyin olacağı varsa, olacaktır. Görelim mevla neyler, neylerse güzel eyler...Sizin hayır gibi gördüğünüz şeylerde şer, şer gibi gördüğünüz şeyler de hayır vardır. H.Ş. Ne malum, Rüzgar, belki İnsanlık onurunun gururu, Türk İnsanı lehine,tersine dönmüştür ! ( yuhricül hayye minel meyyiti, ve yuhricül meyyite minel hayyi ve yuhyil arda ba’de mevtihâ, ve kezâlike tuhrecûn). Sure-i RÛM Ayet; 19
Meal: O, ölüden diriyi çıkarır ve diriden ölüyü çıkarır. Ve arzı (toprağı), ölümünden sonra diriltir. Ve işte (tıpkı) bunun gibi (topraktan) çıkarılacaksınız. Öyle ya, bu dönemde kimin dost, kimin düşman olduğu ne malum. Belki Rusya'dan bir dost çıkartacak mevla.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.01.2015 17:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.