X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Esnafa 0 faiz müjdesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Esnafa 0 müjdesi!

  • Giriş Tarihi: 16.2.2015 19:26
Esnafa 0 faiz müjdesi!
Esnafa 0 faiz müjdesi!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, "Mali yapısı bozulmuş esnafımıza yönelik olarak sıfır li mekanizması üzerinde çalışıyoruz"dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "bilitesi bozuk, kredi alma imkanı kalmamış yani mevcut kredileri ödeyemediği için bu şekilde mali yapısı bozulmuş esnafımıza yönelik olarak sıfır li kredi mekanizması üzerinde çalışıyoruz" dedi. Canikli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna dair soru üzerine Canikli, bugün itibarıyla dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ve ekonomilerinde tüketici haklarında hangi kurallar yürürlükte ise Türkiye'de bunların en üst seviyede yer aldığını söyledi.

REDİBİLİTESİ BOZUK ESNAFA YÖNELİK KREDİ MEKANİZMASI

Esnafa ve KOBİ'lere yönelik müjdeleri olup olmadığının sorulması üzerine Canikli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir süre önce sübvanse edilen faiz miktarının 600 milyondan 750 milyona çıkarıldığını açıkladığını anımsattı. 150 milyon liralık ilavenin yaklaşık 4-5 milyar lira daha düşük faizli kredi sağlamak anlamına geldiğini vurgulayan Canikli, bunun esnaf camiasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

kalan karakter 1000

esnaf ayrımı yapılmasın kredi verilecekse esnaf ayrımı yapılmasın kredi verilecekse

esnaf ayrımı 7yapılmasın her iş sektörü zaten vergi ödemektedir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2015 00:02
süleyman sevinç süleyman sevinç

işi bozuk olan esnafa kredi vermeye kalkarsanız buna Türkiye nin degil Amerika nın bile bütçesi yetmez.işi iyi olan 5 tane esnaf varmı acaba

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 16.02.2015 23:05
halil halil

yeter ama tamam esnafa veriyorsunuzda birde çalışan vatandaşa faizsiz kredi verin ya hem piyasa canlanır hemde faiz lobisi darbe alır işçi şu ülkede ne zaman gülecek ayıp ya

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 16.02.2015 22:02
Hayda Hayda

Nedir bu faiz düşmanlığı anlamıyorum. Katılım bankalarından ismi lazım değil şu an TMSF'ye devredilen bankadan bir firma kredi çekti. Evet faizsiz kredi aldı. Katılım payı diye bir şey alıyorlar sadece. Özel başka bir bankada ise faizli kredi vardı ama firma faize karşı olduğu için katılım bankasından kredi kullandı. Sonuç olarak rakamlar ezberimde değil ama örneğin 10 bin liraya 12 bin lira olarak geri ödeyip 2000 lira faiz ödeyeceğine 3000 lira katılım payı ödeyerek 13000 lira geri ödediler. Faiz haram diyorlar da katılım payı faizden bile fazla? Bir de anlamadığım faize karşı olan bir sürü iş veren yanlarında çalıştırdığı elemanlara 2000 lira maaş veriyorsa sigortasını asgari ücretten yatırıyor. Hem vergi hem sigorta priminden kaçırıyor. Üstüne çalışan emekli olunca düşük maaş alacak. 1 liraya aldığın armutu 2 liraya satmak günah değil de 1 lira verip 1,5 lira geri alınca günah olmasına da kafam basmıyor. Sonuçta para da mal yani.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 16.02.2015 20:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.