X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Türkiye'de son 10 yılda yoksul nüfus azaldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Türkiye'de son 10 yılda yoksul nüfus azaldı'

  • Giriş Tarihi: 10.3.2015 21:07 Güncelleme Tarihi: 10.3.2015 22:43
'Türkiye'de son 10 yılda yoksul nüfus azaldı'
'Türkiye'de son 10 yılda yoksul nüfus azaldı'

, Türkiye'de son 10 yılda yoksul nüfusun azaldığını belirtti.

, Türkiye'de son 10 yılda yoksul nüfusun azaldığını belirtti.

Raiser, Gaziantep Sanayi Odası'nda (GSO) düzenlenen Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de uygulanan dönüşüm projelerinin birçok ülkeye örnek olduğunu belirtti.

HERKES TÜRKİYE'Yİ SORUYOR

Dünya Bankası Türkiye Ofisi'ne gelen pek çok ülkenin "Türkiye ne yaptı da bu dönüşümü gerçekleştirdi. Biz Türkiye'nin yaptığı neleri yaparsak benzer bir değişimi dönüşümü gerçekleştiririz" diye sorduğunu dile getiren Raiser, Türkiye'nin 2023 yılı için son derece iddialı hedefler ortaya koyduğunu söyledi.

Türkiye'nin ekonomik dönüşümü sağlamasında, dış ticaretin ve kadınların sisteme entegrasyonunun önemli olduğunu vurgulayan Raiser, bu konudaki zorlukların üstesinden gelebilmek için gerekli kurumları tesis etmesi gerektiğini ifade etti. Yüksek gelir ekonomisine ulaşabilmek için bazı ortak paydaların sağlanması gerektiğine işaret eden Raiser, "Orta gelir tuzağından çıkıp yüksek gelir ekonomisini yakalayabilmek için kurulması gereken kurumlar, hukukun üstünlüğü ilkesinin tesisi, yüksek kalitede düzenleyici kurumların olması, kamu finansman yönetiminin tam ve düzgün şekilde tesis edip işler hale gelmesidir" dedi.

YOKSULLUK AZALDI, ORTA SINIF BÜYÜDÜ

İstatistiki veriler ve tablolar eşliğinde yaptığı sunumda Türkiye'de kişi başına milli geliri, Avrupa Birliği ve ABD ortalamasıyla karşılaştıran Raiser, 1960'lardan 1990'ların ortasına kadar bakıldığında ülkenin çok fazla gelişme kaydetmediğini, 2001'den sonra bunun değişmeye başladığını ve AB ile ABD ortalamasıyla yakınsama içine girdiğini dile getirdi.

kalan karakter 1000

Hayda Hayda

Kredi borcu olmayan insan kalmadı. Yoksulluk nerde azaldı anlamadım valla :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.03.2015 23:05
estergon estergon

Bak şimdi CHP sempatizanları buna "yandaş dünya bankası" diyecek.:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.03.2015 21:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.