X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Saray'daki ekonomi brifingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Saray'daki ekonomi brifingi

  • Giriş Tarihi: 11.3.2015 19:03 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 01:18
Saray'daki ekonomi brifingi
Saray'daki ekonomi brifingi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yı kabul etti. Başçı, Erdoğan'a "Ekonomik Gelişmeler" başlıklı sunum yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yı kabul etti. Başçı, Erdoğan'a "Ekonomik Gelişmeler" başlıklı sunum yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ile görüşmesinde, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda mevcut güven ve istikrar ortamının titizlikle muhafaza edilmesi gerektiğinin altı çizilerek, tüm ekonomik birimler tarafından sürecin yakından izlendiği, gerekli tedbirlerin alınmakta olduğu ifade edildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA


Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen görüşmede, Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlarından Yiğit Bulut ve Cemil Ertem'in de hazır bulunduğu belirtildi.

Görüşmede küresel piyasalardaki gelişmeler ile bunların etkilerinin değerlendirildiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Türkiye'de ekonominin temellerinin son derece sağlam olduğuna işaret edilen görüşmede, güçlü ve dengeli büyüme hedefleri doğrultusunda uygulanmakta olan politikalar, Sayın Cumhurbaşkanımızın faiz ve üretime yönelik hassasiyetleri üzerinde durulmuştur.

2023 VURGUSU

Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda mevcut güven ve istikrar ortamının titizlikle muhafaza edilmesi gerektiğinin altı çizilmiştir. Tüm ekonomik birimler tarafından, sürecin yakından izlendiği, gerekli tedbirlerin alınmakta olduğu ifade edilmiştir."

KABUL 2 SAAT SÜRDÜ

Resmi programda saat 16.45'te öngörülen kabul, Erdoğan'ın programının sarkması nedeniyle saat 18.00'de başladı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda basına kapalı gerçekleştirilen kabul yaklaşık 2 saat sürdü. Görüşmenin ardından Saray'dan ilk olarak Erdem Başçı ayrıldı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ise yaklaşık yarım saat daha Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kaldı.

Kabulde, Babacan ve Başçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a son ekonomik gelişmelere ilişkin brifing verdi.

İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANDI


Merkez Bankası Başkanı Başçı'nın, Erdoğan'a yaptığı 130 sayfalık "Ekonomik Gelişmeler" başlıklı sunum, Merkez Bankasının internet sitesinde yayınlandı.

Sunumda, para politikası duruşunun enflasyon beklentilerinin en önemli belirleyicilerinden biri olduğu kaydedildi.


kalan karakter 1000

doğruları konuşan doğruları konuşan

beni rahatlatmadı. Ve doları da rahatlatmadığını hep beraber izleyeceğiz artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 12.03.2015 00:49
clk clk

en başta olacak olan görüşme dolar bu seviyeye geldiği zaman oldu.bunu dış etkenlere bağlayarak işin içinden çıkmak kolay.faturasını da asgari üçretliler en ağır biçimde ödüyor.en başta bu görüşmeler olsaydı dolar yine yükselirdi ama bu seviyeyi görmezdi.şimde nerde duracağı belli değil çünkü uluslar arası piyasaları bıraktık bağımsız mı değil mi diye odaklandı piyasa.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 11.03.2015 23:15
ahmet boyacı ahmet boyacı

spekülatörlere karşı ekonomi yönetiminin ve merkez bankasının kendisini savunacak silahı olmadığını piyasa öğrenirse bundan sonra hükümetin ve ekonomi yönetiminin ödeyeceği çok daha ağır faturalar olacağını ve dolayısıyla halkın ödeyeceği ağır bedeller olacağını düşünüyoruz,hükümetin spekülatörlere karşı A B C gibi planları olması gerekir ve zorunludur,ABD ülkesinde spekülatörler neden ABD ekonomisini etkileyemiyorlar bunun araştırılması ve ABD ekonomi tarihine bakılması gerektiğini düşünüyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet24
hayır4
cevapla 11.03.2015 21:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.