X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 77 milyonun yasası yürürlükte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

77 milyonun yasası yürürlükte

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015
77 milyonun yasası yürürlükte
77 milyonun yasası yürürlükte

Atama bekleyen öğretmenden, ev almak için kredi desteği talep edenlere, çocuk yardımından çeyiz hesabı için gün sayanlara kadar herkesin yolunu gözlediği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"da 77 milyonun beklediği kamu destekleri yer alıyor. İşte onlardan bazıları:
'na 47 bin öğretmen kadrosu ihdas edildi. Öğretmen unvanlı kadrolardan 35 binine, hizmet sınıfları kadrolardan 2 bin 320'sine bu yıl sonuna kadar atama yapılacak.
Bankalarda TL cinsinden çeyiz hesabı açanlara, asgari 3 yıl boyunca sistemde kalmaları ve 27 yaşını doldurmadan ilk evliliklerini yapmaları halinde devlet katkısı ödenecek. Katkı hesapta biriken toplam tutarın yüzde 20'sini ve azami 5 bin lirayı geçemeyecek.
Bankada Türk Lirası cinsinden konut hesabı açanlara da asgari 3 yıl boyunca sistemde kalmaları halinde ilk ve tek konut satın alımlarında devlet katkısı ödenecek. Ödeme, hesapta biriken toplam tutarın yüzde 20'sini ve azami 15 bin lirayı geçemeyecek.
Türk vatandaşlarına, birinci çocuğu için 300, ikinci için 400, üçüncü ve sonrakiler için de 600 liralık doğum yardımı yapılacak.
YÖK Kanunu'nda yapılan değişiklikle diploma programlarının hazırlık sınıfı hariç iki yıllık ön lisans ve dört, beş, altı yıllık lisans programlarından bu süreler sonunda mezun olamayan öğrencilerden, ilgili dönem için öngörülen katkı payı ve öğrenim ücreti alınacak.
Petrolün Boru Hatları ile Transit Geçişine Dair Kanun'un milletlerarası anlaşma hükümleri çerçevesinde KDV'den istisna edilmiş transit petrol boru hattı projelerinin inşa ve modernizasyonunu gerçekleştirenlere 1 Ocak 2014'ten itibaren yapılan teslim ve hizmetler KDV'den muaf olacak.
Uluslararası kuruluşlar ve bunların yönetici kadrolarında görev yapan T.C. vatandaşı olmayan çalışanların, Türkiye'de görevde bulundukları süre içerisinde kendi ihtiyaçları için yaptıkları ithalat veya teslimatlar ÖTV'den istisna olacak.

kalan karakter 1000

süleyman sevinç süleyman sevinç

FALAN TARİHTE OLACAK FİLAN TARİHTE OLACAK.BU KADAR PARA YATIRIRSAN YARDIM FALAN OLACAK YILBAŞINDA KİMİLERİ ÖGRETMEN OLACAK EMEKLİ TEMMUZDA % 3 ZAM ALACAK.YOK BİN LİRA OLACAK ÇOCUK OLURSA ALTIN VERİLECEK.HEPSİ SE SA OLURSA FALANSA FİLANSA....

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 08.04.2015 02:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.