X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emeklileri kiradan kurtaracak gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

leri kiradan kurtaracak gelişme

  • Giriş Tarihi: 22.4.2015 07:44
Emeklileri kiradan kurtaracak gelişme
Emeklileri kiradan kurtaracak gelişme

Kirada oturan lerin 'den ucuza talebi Başbakan Ahmet Davutoğlu'na iletildi. Bu sayede milyonlarca emeklinin yüzü güldü...

Hükümet, kirada oturan lerin yüzünü güldürdü. 'den ucuz talebinin Başbakan'ın masasına gelmesi, heyecan yarattı. Emekli, kira öder gibi ev sahibi olacak.

Emeklilerin kira derdi bitiyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emeklilerin TOKİ'den ucuz ev talebi hayata geçiyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan'ın emeklilere yapımına olumlu baktıklarını açıklamasının ardından, taleplerin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun masasına gelmesi, emeklileri sevindirdi. Konunun takipçisi olan Takvim gazetesini arayan emekliler, "Taleplerimiz hayata geçtiğinde kira yerine evimizin taksitini ödeyeceğiz. Bizim de başımızı sokacak bir evimiz olacak. Böylece hem sürekli kiraya zam isteyen ev sahibiyle uğraşmayacağız hem de kendimizi güvende hissedeceğiz" dedi. Aldıkları maaşın büyük bölümünün kiraya gittiğini belirten emekliler, "Yıllarca çalıştık ama ev sahibi olamadık. Emekli maaşıyla kirada yaşamak çok zor. Artık maaşımızla kendi evimizin sahibi olacağız. Evin taksitleri bittiğinde de maaşımız cebimizde kalacak" ifadesini kullandı.

UYGUN FİYATLA EV

Konut projesinin hayata geçmesiyle emekliler, uygun fiyat ve düşük tutarda taksitler ödeyerek ev sahibi olabilecek. Evin peşinatı da düşük olacak. Taksit ödemeleri, taşınıldıktan sonra başlayacak. Böylece emekli, aynı anda hem kira hem de ev taksiti ödemeyecek. Emekli, evine taşındıktan sonra kira yerine kendi evinin taksitlerini yatıracak.

TEMMUZ'DA 3 ZAM VAR

Tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarında, Temmuz'da, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar artış yapılacak. Bu artışın ardından, bin 100 liranın altında maaş alanlar için seyyanen zam devreye girecek. Maaşı bin lira ve altında olan SSK ve Bağ-Kur emeklileri 100 lira seyyanen zam alacak. Bin liranın üstündeki maaşlar ise bin 100 liraya tamamlanacak. Ayrıca ticari faaliyette bulunan emeklilerin maaşından yapılan destek primi kesintisi de Temmuz'dan itibaren yüzde 15'ten 10'a çekilecek. Böylece çalışan emeklilere ekstra zam da olacak.

Takvim

kalan karakter 1000

Mezarda emekli Mezarda emekli

Taksitler bitene kadar emekli vatandaş zaten ebedi istiraatgahına yerleşmiş olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 30.05.2015 10:33
emekli emekli

gerçekten tam bir sosyal devlet anlayışı,fakat sadece söylemde 200 konut yapar önce mağdur,malül der kimseye kalmaz,999 tl maşı olana 100 tl zam yapar,1099 tl maşı olana da 1 tl yapar gerçek bir sosyal adalet,toki en büyük mütaait yapar.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 23.04.2015 12:22
Salih Salih

TOKİ zaten herkese aynı şartlarda ev veriyor. FARKLI MI? 100 TL aylık ödemeyle ev verecek mi? Benim maaşım 1070 TL üç kere artışı nasıl alacağım açıklar mısınız?

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 22.04.2015 10:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.