X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Taşeron işçilere Mehmet Şimşek'ten müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Taşeron işçilere Mehmet Şimşek'ten müjde

  • Giriş Tarihi: 26.4.2015 12:14
Taşeron işçilere Mehmet Şimşek'ten müjde
Taşeron işçilere Mehmet Şimşek'ten müjde

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, taşeron işçilerle ilgili bir çalışma yapıldığını açıkladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, taşeron işçilerle ilgili yeni bir çalışma olduğunu belirterek "Emekçilerimize ve tüm çalışanlarımıza daha iyi bir yaşam standardı için çalışacağız" dedi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaretinde soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, taşeron işçilerle ilgili daha önce bir çalışma yapıldığını hatırlatarak maaşları, özlük haklarını, kıdem tazminatı ve yıllık izin gibi uygulamada bir çok sıkıntıyı dikkate alan düzenlemelerin yapıldığını kaydetti. Sadece çalışma yapmakla yetinmeyip yasal düzenleme konusunda da ilerleme kaydedildiğine dikkati çeken Şimşek, şöyle devam etti:

"Taşeron işçilerle ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız özellikle son bir yıl içerisinde önemli düzenlemelerde bulundu. Bunun ötesinde ilave bir çalışma var. Fakat nihai şekil verilmediği için bugünden spekülasyonda bulunmayayım. Sadece şunu söyleyebilirim, asli iş yapanlar tabi ki farklı bir çerçevede değerlendirilecek. Daha çok hizmet alımına konu olan ikincil işler ayrı şekilde değerlendirilecek. Emekçilerimize ve tüm çalışanlarımıza daha iyi bir yaşam standardı için çalışacağız. Bu konuda çok hassasız. Özellikle alın terinin zamanında ve hakkıyla ödenmesi, sosyal güvenlik ve kıdem tazminatı gibi konularda maksimum hassasiyetimizi sürdüreceğiz."

Şimşek, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarıyla ilgi bir soru üzerine de konunun "çamur at izi kalsın" politikasından ibaret olduğunu ifade ederek "Batı kendi utanç sayfalarını es geçiyor. Hiç mi Balkanlara bakmıyorlar? Biz dediğimiz gibi, gelsinler kendi envanterimizi açalım, onlar da açsın, tarihçiler konuyu aydınlatsın. Önce kendi çirkin tarihlerine baksınlar. Tamamen konu siyaset malzemesi olmuş durumda. İnanıyorum ki er ya da geç arşivler her kesim tarafından incelenecek ve daha makul, gerçekçi bir sonuca ulaşılacak" diye konuştu.


kalan karakter 1000

x x

Ülkemizde çok güzel şeyler yapılıyor..Devamının istiyoruz...DURMAK YOK YOLA DEVAM

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.05.2015 09:03
adını siz koyun adını siz koyun

artık yalan makinası oldunuz 8 yıldır iyillestirme .deyip durdunuz .amann ben bunları niye yazıyorum kii.sankı okuyan varda okusa bile anlayan mı var.5 yıldır kamuda taserön olarak çalısıyorum 1100 tl alıyorum neyse siz böyle devam edin ..eden bulur nasıl olsaaaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 10.05.2015 03:18
SAKİNE BULUT SAKİNE BULUT

SAYIN CUMHURBAŞKANINA SESLENİYORUM EZİLENLERİN GÜR SESİ DİYE REKLAM YAPIYORSUNUZ GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE YILLARDIR 700 BİN KİŞİ EZİLİYOR PEKİ SİZ NERDESİNİZ NASIL EZİLENLERİN GÜR SESİ OLUYORSUNUZ. NEDEN BU KONUDA YILLARDIR HİÇ BİRŞEY YAPMADINIZ.BİZ SİZE BUNUN İÇİN GÜVENMEDİK BUNUN İÇİN DAVNIZDA KAPI KAPI GEZMEDİK İNŞALLAH BUNLARI BİRİLERİ SİZE HATIRLATIR. BİZ SİZİ HALK ADAMI OLARAK SEVDİK ARKANIZA TAKILDIK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 28.04.2015 11:53
rize rize

taşerom asil iş kadro bekliyor

hakları yıllarca bunu bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 27.04.2015 11:54
HASAN HASAN

taşerona kadro vermezsiniz çünkü ihaleler bitecek eş dost rantı kalmayacak amaç devlete yükü ağır olur bahanesi boşuna çünkü 1 patron 1 taşerondan brüt en az 2000 tl alıyor ssk vergi maaş ve kendi karı

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 27.04.2015 09:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.