X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Taşeron işçiye kadro müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Taşeron işçiye kadro müjdesi

  • Giriş Tarihi: 1.5.2015
Taşeron işçiye kadro müjdesi
Taşeron işçiye kadro müjdesi

Başbakan Davutoğlu, Karayolları'nda çalışan 6 bin 417 işçiye kadro müjdesi verdi. Davutoğlu, tüm taşeronların kadroya geçmesine seçimden sonra devam edeceklerini söyledi

Karayolları'nda taşeron olarak çalışan 6 bin 417 işçi kadroya geçti. İşçilere müjdeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. Bazı işçiler sevinçten şapkalarını havaya fırlattı. Davutoğlu, 'asıl iş' yapan tüm taşeronların kadroya geçmelerine seçimden sonra da devam edeceklerini söyledi. Başbakan Davutoğlu, dün Ankara Spor Salonu'nda 'Karayolları İşçileriyle Buluşma' toplantısında yıllardır kadro bekleyen işçilere müjdeyi verdi. Emekçileri alnından öptüğünü belirten Davutoğlu, "İnsan onurunun en önemli ayrılmaz parçası emektir. Eşref-i mahlukat olarak yaratılan insanı, diğer varlıklardan ayıran en önemli vasıflarından birisi, emeği kullanarak dünyayı inşa edebilme kudretidir. Sizler de emeklerinizle ülkenin dört bir yanını birbirine birleştiren karayolları işçilerisiniz. Onurun en büyüğünü yaşıyorsunuz" diye konuştu.

DEVLETİN ASLİ GÖREVİ
İnsan onurunun bir parçası emeğin hakkını vermenin, devletin asli görevi olduğunun altını çizen Davutoğlu, şunları söyledi: "Alın terinizin hakkı, alın teriniz kurumadan verilecektir. Bu bizim için kutsal bir destur, temel bir ilkedir. Kadim kültürümüzün temelini teşkil eden iki önemli prensip var. Der ki Resulullah, 'Hiçbir şey alın terinden daha hayırlı değildir'. Emekçiler için işçiler için ve sonra işverene veya iş verecek olana der ki 'İşçinin hakkının alın terini kuramadan veriniz'. Biz bu kültürle yetiştik. Geleneksel kültürümüzden, inancımızdan gelen bu düsturu, temel ilkeyi harekete geçiriyoruz. Onunla birlikte çağdaş ve sosyal devlet ilkesiyle sendikal hakların gereğini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bizler bu alanı bir çatışma ve gerilim alanı değil, birlikte Türkiye'yi ve dünyayı inşa etme alanı olarak görüyoruz."

TAŞERONU İLK ÇIKARAN CHP İKTİDARI

Taşeron uygulamasını ilk çıkarının Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) iktidarı olduğunu belirten Davutoğlu, "İlk taşeron uygulaması 1936'da başladı. Biz bu devasa problemi çözebilmek için birçok adım attık. Artık asıl iş yapan hiç kimse taşeron işçisi olarak çalıştırılmayacak. Bunun ilk adımı olarak karayollarında çalışan taşeron işçilerimize kadro imkânı veriyoruz" dedi.

DAHA ÇOK YOL YAPACAĞIZ
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karayolları işçilerine "Bundan sonra sizin emeğinize ihtiyacımız var" dedi. Davutoğlu işçilere "Daha çok yollar yapacağız. Sizinle 17 bin kilometre duble yol yaptık, şimdi bu duble yolların yanına binlerce kilometre otoyol yapmaya var mısınız?" diye seslendi.

kalan karakter 1000

KPSS.ci KPSS.ci

500 bini üniversite mezunu olmak üzere en az 2,5 milyon İŞSİZ insanımız var.
3,5 milyon insanımız KPSS.ye emek verirken , umut bağlarken
Taşeron Firma Personeline BELEŞe kadro verilmesi adaletsizlik olmaz mı ?
Kul hakkı yemek olmaz mı ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır2
cevapla 08.09.2015 19:45
çakır çakır

oy yok akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır22
cevapla 02.05.2015 00:25
çakır çakır

bir taşeron işçisi on kişiyi ikna etse biter bu haksızlık birmilyon taseron on milyon oy demek

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır16
cevapla 02.05.2015 00:23
abdullah abdullah

seçimden sonrs oyumuzu veririz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır14
cevapla 01.05.2015 23:43
özcan özcan

bırak palavrayı mahkeme kararını bile 4 sene sonra yerine getirdin ne müjdesi diger kurumlarda çalışanlar adam degilmi illa bizdemi mahkemeye verek

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır17
cevapla 01.05.2015 23:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.