X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vatandaşın borcu siliniyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vatandaşın borcu siliniyor!

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 08:39 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 08:52
Vatandaşın borcu siliniyor!
Vatandaşın borcu siliniyor!

Sağlık Bakanlığı, hastanelerine borcu olanlara af getiriyor.

TBMM'de bir süre önce yapılan düzenlemeyle, Sağlık Bakanlığı hastanelerindeki tedavileri sosyal güvenlik kapsamında bulunmadığı için borçlananlara kademeli af geldi.

Bin TL borcu olanların tamamı silindi

Torba kanun ile sosyal güvenlik sağlık yardımından yararlanamayanların 31 Aralık 2014'e kadar tahsil edilemeyen bin lira ve altındaki hastane borçlarının tamamı, bin-2 bin lira arası olanların bin liralık kısmı affedildi. Borcu 2 bin lirayı geçenlerin ise, yarısını ödedikleri takdirde kalan diğer yarısı affedilecek. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu yetkilileri uygulamayı örnek vererek anlattı.

BİR SENE MÜDDET

Yetkililer, "Bin 500 lira borcu olanların borcunun bin lirası affedildiği için kalan borç 500 lira olacak ve bunu öderse aftan yararlanacak. Aynı şekilde bin 900 liralık borcun da 900 lirası ödenirse, bin lirası silinecek. "2 bin 500 liralık borcun yarısı, yani bin 250 lirası, 3 bin liralık borcun ise bin 500 lirası ödenecek. Kalanı affedilecek" ifadelerini kullandı. Torba kanunla, hastane borçlarının ödenmesi için bir yıl süre tanındı. Ödemelerini 15 Nisan 2016'ya kadar defaten veya taksitle yapanlar aftan yararlanabilecek.

kalan karakter 1000

BASRİ AYDIN BASRİ AYDIN

SİÇİL AFI BU milletin en buyuk afı sicil af olmalı çünkü iş adamı tücar esnaf memur işçi ve daha sayamadığımız iş koları milyonlarca vatandaşımız iş yapamaz hala geldi iş yeri açmak istesen Bir ihtiyacı olsa gittiğın her kapı kapaniyor çunku cezalıyız çara hukumeten gelmese bu millet perişan olur yetiş buyuk usta bu milletin sahibi önce ALLAH sonra RECEP TAYIP ERDOĞAN Buyuk USTA SEN BİR ŞEYLER YAPTIN YAPTIN YAPMADIN BU milettın halı PERİŞAN ÇARASENDE USTA

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 05.05.2015 09:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.