X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Faturalar e-Devlet'ten ödenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Faturalar e-Devlet'ten ödenecek

  • Giriş Tarihi: 2.6.2015 14:06 Güncelleme Tarihi: 2.6.2015 14:19
Faturalar e-Devlet'ten ödenecek
Faturalar e-Devlet'ten ödenecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, abonelerin, mobil ve sabit hat telefon ile internet, kablo ve uydu-TV fatura borçlarını, e-Devlet Kapısı üzerinden ödemeleri ve alacaklarını iade işlemleri için yeni düzenleme yapıldığını bildirdi.

Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından "Borç ve Alacak Bilgilerinin Sorgulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar"da düzenlemeye gidildiğini ifade etti. Elektronik haberleşme sektöründeki borç ve alacaklara ilişkin yapılan yeni düzenlemenin detayları hakkında bilgi veren Bilgin, vatandaşların iki kanaldan borç ödeme ve alacak iadesi hizmetini kullanma imkanına sahip olacağını söyledi.

1 OCAK 2016'DA BAŞLIYOR

Söz konusu yöntemlerden birincisine göre, işletmecilere ait internet sitesi üzerinden borçlarını kredi kartı ile ödeme imkanı bulunan abonelerin; alacaklarının iadesi için başvuru yapma imkanına kavuşacağını belirten Bilgin, "Söz konusu hizmetin kullanımı için işletmeciler gerekli hazırlıkları tamamlayarak 1 Ocak 2016'dan itibaren söz konusu hizmeti abonelerine sunmaya başlayacak" dedi.

Hizmetin e-Devlet Kapısı üzerinden de kullanılabilmesi için gerekli bağlantının sağlanacağını anlatan Bilgin, "Abonelere kolaylık sağlamak için ikinci bir yöntem olarak ise 200 bin ve daha fazla abonesi olan işletmeciler, tüketicilere e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan sorgulama sonucunda öğrenilen borç, alacak bilgilerinde borç miktarı ya da telefon, abone numarası benzeri verileri girmelerini gerektirmeden kolayca borç ödeme ve alacak iadesi için başvuru hizmetini sunmakla yükümlü olacak" diye konuştu.

Bilgin, işletmecilerin BTK tarafından bu yöntemin kullanımı için gerekli hazırlıklarını tamamlayarak 1 Nisan 2016'dan itibaren abonelere söz konusu hizmeti sunmaya başlayacağını kaydetti.

kalan karakter 1000

ext ext

e devlet şu anda bile bir çok aksaklık ile çalışıyor ben bir fatura ödediğimde, e- devlet bunu kendisindeki bir sistem aksaklığı ile geç ödeme yaparsa örneğin bir telefon şebekesine icrayı durdurmak için yaptığım toplam borç ödemesinde, ya icra diyelimki eşyaalrımı aldı bir tüketici olarak benim mağduriyetmi karşılayacakmı onu anlatın bana?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.06.2015 22:22
fvz fvz

faturalar kişilerin banka hesabında para olsun olmasın kredili mevduat hesabı çerçevesinde otomatik ödeme ile yapılabiliyor. cep telefonu çıktıktan sonra ev sabit telefonlarının icadı kadar saçma sapan bir uygulama. medyaya çıkmak için iş yapar gözükmek diye buna denir bir şey yapacakalrsa 10 yılda bir aranmayan hesaplar devlete geçiyor saçmalıgına son verin tc kimlik var adrese dayalı nüfud kayıt sistemi de var ama hala binlerce hesap sahibi bulunamıyor.cep telefonu var vergi kimlik no lar da var. ama ulaşılamıyor.hesap açtırandan adres istemek cep telefonu istemek e devlet kapsamında ulaşılacak e posta istemek gibi işler varken neden deli saçması işlerle ugraşılır anlamak zor.


Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.06.2015 21:52
murat murat

süper bir uygulama. Artık insanların kuyruk bekleme veya yol tepme gibi bir derdi olmayacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 02.06.2015 17:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.