X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER O vekiller 70 bin TL maaş alacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

O vekiller 70 bin TL maaş alacak!

  • Giriş Tarihi: 26.6.2015 08:32
O vekiller 70 bin TL maaş alacak!
O vekiller 70 bin TL maaş alacak!

TBMM Başkanı'nın hangi partiden seçileceğine göre şekillenecek olan Başkanlık Divanı'nda, yapılan hesaplamalara göre Ak Parti'ye 8, CHP'ye 4, MHP ve HDP'ye ise 3'er üyelik düşüyor.

TBMM Başkanı'nın hangi partiden seçileceğine göre şekillenecek olan Başkanlık Divanı'nda, yapılan hesaplamalara göre Ak Parti'ye 8, CHP'ye 4, MHP ve HDP'ye ise 3'er üyelik düşüyor.

Her partiye 1'er TBMM Başkanvekilliği koltuğu düşen Başkanlık Divanı'ndan partiler arası pazarlıklarla TBMM İdare Amirliği ve katip üyeliklerde değişiklikler gündeme gelebilecek. TBMM Başkanlığı ayrıca, MHP ile HDP'nin milletvekili sayısı eşit olduğu için boşa çıkan RTÜK üyeliğinin kime verileceği konusunun da içinden çıkmaya çalışıyor. Geçmişteki uygulamaları inceleyen TBMM Başkanlığı, "kura çekimine" yakın duruyor.

45 bin TL alacaklar

Yeni milletvekilleri 15 Temmuz'da 3 aylık olarak 45 bin TL'nin üzerinde bir maaş alacak. Emekli olan milletvekilleri ise ayrıca 8 bin TL civarındaki emekli maaşlarını 3 aylık olarak toplu şekilde alacak. Bu durumda emekli olup da milletvekili seçilenler yaklaşık 70 bin TL'lik maaş alacak.

30 bin TL iletişim ödeneği

Yeni milletvekillerine 2 aylık maaş tutarında yani 30 bin TL'lik telefon, telgraf ve posta gideri de verilecek. Milletvekilleri bu hakları Meclis'e ilk adım attıklarında kayıt işlemini yaptırırken imzaladıkları kâğıtlarla kazanmış oldu.

Kadın milletvekili sayısı 98'e çıktığı için Meclis'teki kuaför sayısı artırılırken, küçük bebekli ve çocuklu milletvekilleri ile emziren milletvekilleri için yeni emzirme odası ve lokantalarda mama sandalyeleri için hazırlık yapıldı.

Milliyet

kalan karakter 1000

fakir fakir

bir de biz kamu çalışanlarına yapılan zamlara bakın efendiler bu dünya size de kalmaz kul hakkı yemenin günahı büyüktür biz memurlar evimize gidemiyoruz eşlerimiz ile sorunlar yaşıyoruz kira veremiyoruz anlıyacagınız yaşarken ölü durum dayız memurlarınıza sahip çıkın bu % 3 lük 5 lik zam komedileri ne son verin bu yıl bizlere yüz de 30 zam bekliyoruz lütfen durumumuzu hükümet yetkililerine iletin çünkü memur sen küçük menfaatleri ugruna 13 yıldır bizi bu hale getirdi saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.06.2015 11:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.