X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yola çıkacaklar dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yola çıkacaklar dikkat!

  • Giriş Tarihi: 30.6.2015 16:11 Güncelleme Tarihi: 30.6.2015 17:05
Yola çıkacaklar dikkat!
Yola çıkacaklar dikkat!

öncesinde yolcu otobüslerinde biletlerin büyük bölümü tükendi. Otobüs firmaları, ek seferler düzenleyerek vatandaşların mağduriyetlerini önlemeye çalışacak.

(TOFED) Başkanı Mehmet Erdoğan, sektörde en yoğun sezonun her yıl 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında olduğunu belirtti.

Erdoğan, "Bu yıl sezon, sektör için kötü başladı. 15 Mayıs itibarıyla tatil sezonunun açılması gerekiyordu ancak genel seçimler, üniversiteye giriş sınavı, ramazan ve havaların yağışlı olması dolayısıyla sezon 15 Temmuz-15 Eylül arasında gerçekleşecek. Okulların açılmasıyla da sezon sona erecek. Tatil sezonu bu yıl iki aya sıkıştı" diye konuştu.

'nın 16-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleşeceğini anımsatan TOFED Başkanı Erdoğan, "Bayram dolayısıyla yolculuklar 10 Temmuz'da başlıyor. Yoğun talep nedeniyle bayrama sayılı günler kala otobüs biletlerinin büyük kısmı tükendi. Tükenen otobüs biletlerinin güzergahları ağırlıklı olarak tatil yörelerine" dedi.

Türkiye genelinde 349 otobüs firmasının 8 bin otobüsle hizmet verdiğini belirten Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından B2 ve D2 yetki belgeli otobüslere izin verilmesi için başvuruda bulunduklarını, iznin çıkmasıyla bayram süresince yaklaşık 7 milyon yolcuya hizmet vereceklerini anlattı. Erdoğan, bu sayede vatandaşların mağduriyet yaşamalarının önüne geçileceğini ifade etti.