X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ziraat şubeleri etkilenmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ziraat şubeleri etkilenmedi

  • Giriş Tarihi: 8.7.2015
Ziraat şubeleri etkilenmedi
Ziraat şubeleri etkilenmedi

Yunanistan'da dört şubesi olan Ziraat Bankası, aktifpasif dengesinde herhangi bir sıkıntı olmadığını açıkladı

Yunanistan'da Gümülcine, İskeçe, Rodos ve Atina'da toplam dört şubesi olan Ziraat Bankası da bankacılık sisteminde alınan önlemleri uyguluyor. Şubelerinde de kapatma ve 60 euroluk limit uygulamasının yapıldığını belirten banka yetkilileri, "Biz de Yunan bankacılık otoritesinin aldığı tüm kararları uyguluyoruz. Kapanması gerektiği zaman şubeler kapanıyor. Para çekme limiti de getirildi. Ancak krizin başlangıcından beri ihtiyatlı olduğumuz için şu anda aktif-pasif dengesi anlamında bir sorun yaşamıyoruz. Bu son krizden etkilenmedik" dedi. Yetkililer ayrıca Yunanistan operasyonunun, toplam banka bilançosu içindeki payının düşük olması nedeniyle bir sıkıntı yaşanmasının beklenmediğini ifade etti.

BİLANÇODAKİ PAYI KÜÇÜK

Gümülcine ve Atina şubelerinin açılışını 2008'de dönemin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in katıldığı bir törenle yapan Ziraat Bankası, İskeçe'yi 2010'da ve son olarak da Rodos'u 2011'de hizmete soktu. Yani bankanın Yunanistan'daki varlığı küresel krizin başlama ve Avrupa'da krizin derinleştiği yıllara denk geliyor. 2014 sonu itibarıyla Ziraat Bankası'nın Yunanistan'daki toplam aktifi 335 milyon 504 bin lira düzeyinde bulunuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.