X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Borçtan kurtulmak için son 3 gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Borçtan kurtulmak için son 3 gün

  • Giriş Tarihi: 28.9.2015 07:48
Borçtan kurtulmak için son 3 gün
Borçtan kurtulmak için son 3 gün

Gelir testine girmediği için yüklü Genel Sağlık Sigortası borcuyla karşılaşanlar dikkat! Borcunuzu silecek ya da azaltacak test için sadece 3 gününüz kaldı...

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcundan kolayca kurtulmak için tanınan sürede sona gelindi. Gelir testi yaptırmadığı için her ay tavan tutardan prim borcu biriken vatandaşların, 30 Eylül günü mesai bitimine kadar ikametin bağlı bulunduğu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurması gerekiyor.

Test sonucunda hane içindeki kişi başı gelir 424,5 liradan az çıkarsa borç tamamen silinecek. Gelir bu rakamın üzerinde çıkarsa, gelir oranında belirlenecek prim geçmişe yönelik olarak yeniden hesaplanacak. Böylece borç azalacak. Bu borç da 30 Kasım'a kadar Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine başvuru yapılarak yapılandırılabilecek.

Test sonucunda, gelire göre aylık primler şöyle belirlenecek: ? Evdeki kişi başı gelir 424.5 liradan az olanlar: GSS primi ödemeyecek. ? Aylık kişi başı geliri 424,5- 1273,5 TL arası olanlar: 50,94 TL ? Aylık kişi başı geliri 1273,5- 2547 TL arası olanlar: 152,82 TL ? Gelir testi yaptırmayanlar ya da aylık kişi başı geliri 2547 olanlar: 305,64 TL

İNTERNETTEN SORGULAMA YAPIN

GSS borcunuzun olup olmadığını sorgulamak için e-devlet şifresiyle www.türkiye.gov.tr internet adresine girin. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sunduğu hizmetler arasından 'Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama' başlığını seçin. T.C. kimlik numaranızı yazarak sorgulama yapın.

KİMLER GELİR TESTİNE GİRMELİ?

* Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar ve çalışmayanlar.

* Lise ya da üniversite eğitimini tamamlamış, artık anne veya babası üzerinden sağlık yardımı almayan gençler.

Takvim

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

devletin iş ve işçi bulma kurumuna 7 senedir gidip geliyorum beni hep oyalıyorlar bir mesleğim yok kimsede bundan dolayı iş vermiyor şimdi bana iş bulupta maaş vermeyen devlet benden sağlığımı düşündüğü için maaş istiyor.hiç bişey demiyorum Allah yukarda

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.09.2015 02:07
gss gss

bu vatandaştan hemde işsiz vatandaştan alınan haraçtan başka bişey değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.09.2015 11:26
ahmet barındır ahmet barındır

işsizim ve herhangi gelirim yok. ancak 1 kuruşuna dahi sahip olmadığım babamın kendi varlıkları üzerinden ben borçlandırılıyorum. aylık 325 lira ödemek zorunda tutuluyorum. ve haliyle ödeyemiyorum. ve de asla ödemeyeceğim! gerekirse hapis yatarım ama bu haracı ödemem!! 10 yıl boyunca akpartiyi destekledim lakin bugün 11bin lira borçlu olarak evden dışarı bile adımımı atamıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.09.2015 09:53
hakan ö. hakan ö.

ben şuan işsizim.
gelirim yok.
türküm ve vatanımı seviyorum.
Test sonucunda hane içindeki kişi başı gelir 424,5 diye bir gelirim de yok.
vallahi de yok billahi de yok.
ödeyeceğim paralar bu devlete millete haram zehir zıkkım olsun.
böyle bir gelirim olduğunu iddia eden, ve bu paranın benden alınmasına karar veren milletvekilleri, kendi gelirlerini ev halklarına bölsünler ve çocuklarına 20 000 tl gelir üstünden vergi borcu çıkartsınlar. kendi çocuklarına bu borcu çıkartmayan milletvekilleri .......... dır. bu milletvekillerine hakkımı öyle bir haram ediyorum ki, bu ödediğim paraları öbür dünyada onların kendilerinin, çocuklarının ve torunlarının, kursağından değil, midesinden söküp alacağım.
bu parayı işi ve geliri olan devlet memuru ödemiyor, geliri olmayan ben ödüyorsam, bu parayı yiyen herkese hakkımı haram ediyorum. bu dünyanın adaleti yok, öbür dünyada görüşecez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 28.09.2015 09:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.