X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER EPDK'dan gizli zam haberlerine yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dan gizli haberlerine yalanlama

  • Giriş Tarihi: 2.10.2015 18:01
EPDK'dan gizli zam haberlerine yalanlama
EPDK'dan gizli zam haberlerine yalanlama

Piyasası Düzenleme Kurulu (), "Hiçbir abone grubuna uygulanan fiyatlarda herhangi bir artış söz konusu değildir" açıklamasını yaptı.

Piyasası Düzenleme Kurulu () bazı basın yayın organlarında elektrik tarifelerine "gizli " yapıldığı, bunun da vatandaşın cebine yansıyacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirterek, "Hiçbir abone grubuna uygulanan fiyatlarda herhangi bir artış söz konusu değildir" bilgisi verildi.

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada elektrik piyasasında faaliyet gösteren görevli tedarik şirketlerinden enerji temin eden tüketiciler için geçerli olan fiyatların 3 aylık periyotlarla belirlendiği ifade edilerek, "Söz konusu fiyatlar belirlenirken gelir ve tarife düzenlemeleri kapsamında ilgili döneme yansıtılmak üzere esas alınan maliyetler dikkate alınmakta olup,

ilgili döneme ilişkin maliyetlerin değişmesi fiyatların da değişmesini gerektirmektedir. 2015 yılı 4 üncü çeyreğinde, elektrik piyasasında faaliyet gösteren görevli tedarik şirketlerinden enerji temin eden tüketiciler için geçerli olan fonsuz nihai tarifelerde herhangi bir değişiklik söz konusu olmamakla birlikte nihai fiyatı oluşturan kalemlerde gerçekleşen değişiklikler yasal çerçeve ile belirlenen piyasa yapısının bir gereğidir" denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Bildiği üzere tüketicilere uygulanan düzenlemeye tabi elektrik fiyatları bağlantı tipleri ve abone gruplarına (mesken, ticarethane, sanayi, tarımsal sulama, aydınlatma) göre farklılık arz edebilmekle birlikte şehit aileleri dahil hiçbir abone grubuna uygulanan fiyatlarda herhangi bir artış söz konusu değildir. Her ne kadar nihai fiyatı oluşturan unsurlarda (enerji bedeli, dağıtım bedeli gibi) artış ve azalışlar olsa da vergi ve fonlar hariç nihai fiyatta herhangi bir artış olmamıştır."

kalan karakter 1000

AZY AZY

ELEKTRİKTE KAÇAK KULLANIMLARI BİLHAKKIN FATURASINI ZAMANINDA ÖDEYENLERE ÖDETTİRMEK BÜYÜK HAKSIZLIK VE VEBALDİR BUNUN BİRAN EVVEL DÜZELTİLMESİ GEREKMEKTEDİR SEBEB OLANLAR HUZURU MAHŞERDE HESABINI VERECEKTİR

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.10.2015 11:43
fvz fvz

bu ay dogalgaz fatura bildirimleri 15 gün gecikti insanlar da dogal olarak zam beklendi fatura bildirimleri ayın 10 undan önce iken bayram sonrasına atılınca insanlar haklı olarak gölgesinden korkar hale geldi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.10.2015 18:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.