ARKADAŞINA GÖNDER Kimse tedirgin olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kimse tedirgin olmasın

  • Giriş Tarihi: 2.10.2015
Kimse tedirgin olmasın
Kimse tedirgin olmasın

Ekonomideki durgunluğun geçici olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı "Türkiye, okun yaydan fırlaması gibi, geri dönülemez bir atılım döneminde. Tek bir vatandaşım dahi tedirgin olmasın" dedi

Küresel ekonomide aylardır süren belirsizlik ortamına rağmen, Türkiye'nin üstesinden gelinemeyen bir şoka maruz kalmadığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün Avrupa'da ve içinde bulunduğumuz bölgede, küresel krizin etkilerini en az hisseden ekonomi durumundayız. Ekonomik göstergelerde oluşan kısmi durgunluk geçici" dedi.

TÜRKİYE EMİN ELLERDE

TBMM'nin 25. Dönem 2. Yasama Yılı'nın açılış konuşmasında milletvekillerine hitap eden Erdoğan, seçimlerin ardından Türkiye ekonomisinin büyümeye, Türkiye demokrasisinin emin adımlarla geleceğe ilerlemeye devam edeceğini dile getirdi. Türkiye'nin her anlamda emin ellerde olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Tarih, hiç şüpheniz olmasın, Türkiye'nin önlenemez büyümesine ve güçlenmesine şahitlik etmeyi sürdürecek. Türkiye'ye yönelen tüm saldırılar, bu ülkenin çelikten iradesi karşısında erimeye mahkumdur. Tek bir vatandaşım dahi tedirgin olmasın. Türkiye, okun yaydan fırlaması gibi, geri dönülemez bir atılım dönemindedir ve inşallah 2023 hedeflerimize mutlaka ulaşılacaktır" diye konuştu.

FAİZ İSTİKRARLA DİP OLDU

Güçlü, kararlı, dürüst ve şeffaf bir yönetim altında geçen 13 yılda Türkiye ekonomisinin, yıllık ortalama yüzde 5 büyüme kaydettiğini anımsatan Erdoğan, milli gelirin 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıktığını kaydetti. Erdoğan, ihracatın 36 milyardan 158 milyar dolara yükseldiğini, enflasyon ve faizlerin, bu istikrar ve güven ortamında tarihi seviyelere gerilediğini dile getirdi. Uluslararası yatırımlar artarken Türkiye'nin, okulları, hastaneleri, yolları, köprüleri, tünelleri ve diğer altyapı yatırımlarıyla dünyanın parlayan yıldızı olduğunu kaydeden Erdoğan, sadece yüksek hızlı trenlerde bugüne kadar tamamlayıp işletmeye alınan hat uzunluğunun bin 213 kilometreyi bulduğunu anlattı. Erdoğan, Türkiye'nin bu büyük kalkınma hamlesinden asla vazgeçemeyeceğini, geriye gitmeyeceğini belirtti.

FİNANS SEKTÖRÜNE UYARI
Erdoğan , 2002 sonundan itibaren devam eden istikrar ve güven ortamının, 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarıyla birlikte sorgulanır hale gelmesinin bir tedirginlik oluşturduğuna işaret ederek, "Ancak, 13 yıl boyunca gerçekleştirilen yapısal reformlar, ekonomide ciddi sarsıntı yaşanmasını engelledi. 1 Kasım sonrası kurulacak güçlü hükümet, umuyorum ki ekonomik göstergelerin yeniden yukarıya doğru seyretmesinin de miladı olacak. Bu ortamı kendileri için fırsata çevirmek isteyenlere imkân vermemeliyiz. Özellikle ekonomi bürokrasisi kararlı hareket etmeli. Finans sektörünün reel sektörü zor durumda bırakacak şekilde davranmasını da asla kabul edemeyiz. Tüm saldırılara rağmen Türkiye, ekonomide de 2023 hedeflerine ulaşacak, dünyanın parlayan yıldızı olacaktır" diye konuştu.

13 BİN KM HIZLI TREN

Türkiye'nin 13 yıl boyunca yapılan yatırımlarla dünyanın parlayan yıldızı olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hızlı tren hatlarının uzunluğunu 2023 yılına kadar 13 bin kilometreye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.


kalan karakter 1000

nefes nefes

ALLAH senden ve bu vatan için canla başla çalışan polislerimizden ve askerlerimizden razı olsun erdoğanım..yolunuz aydınlık ve açık olsun...AMİN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.10.2015 07:44
metin efsun metin efsun

EY ERDOGAN :Teroru basimiza bela edenler;Turkiyenin guclu devlet olmasina asla izin vermek istemeyen ve bunun icin para harcayan ABD;INGILTERE;ALMANYA VE FRANSADIR..ilerleyen yilarda onlara ayak direyip her dediklerini yapmadigin icin simdi seni kesinlikle tafsiye etmek isteyenlerde onlardir.. senin elindeki kagitlara bir bakalim : Turk halkinin % 40 hala elinde ancak % 60 senden ayri ; Turkiyeyi kurtarmak gibi bir niyetin varsa bunu bizi carsafa dolamadan yapsanda OLUR. sayet sen :elindek% 40 halk BEN PAPAZ OLDUM muslumanligi biraktim desende senden zaten ayrilmaz; Turkiyenin damarlarina fazladan DIN SOSU ENJEKTE ETMEN SON DERECE GEREKSIZ,, TUM HANDIKAPIN BUDUR.. YOKSA IYI LIDERSIN. yuzde % 40 senindir zaten;onlara daha ne asiri dozu yukleyeceksin ? sen seni tutmayan % 60 i kazanmayan bakacaksin Turkyeyi emperyalistlerin elinden kurtarmak gibi bir niyetin varsa; yoksa o % 60 i emperyalistler satin alacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 02.10.2015 04:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.