X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Volkswagen'in ipi Türkiye'nin elinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Volkswagen'in ipi Türkiye'nin elinde

  • Giriş Tarihi: 2.10.2015
Volkswagen'in ipi Türkiye'nin elinde
Volkswagen'in ipi Türkiye'nin elinde

Volkswagen'in dizel araçlarında usulsüz ölçüm yapması sonucu birçok ülkenin satış yasağı kararı almasının ardından gözler Türkiye'ye çevrildi. Dizel araç satışında firmanın en önemli pazarları arasında yer alan Türkiye'nin alacağı kararın firmanın kaderini belirleyeceği ifade ediliyor. Çevre ve Şehircilik, Gümrük ve Ticaret, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlıkları 3 koldan çalışma başlattı.

TÜRKİYE KRİTERİ FARKLI

AB'nin kararı almasında etkili olan AzotDiOksit salımı Türkiye'nin araçların çevre etki değerlendirmelerinde dikkate aldığı bir değer değil. Buna karşılık 3 farklı absorbsiyon katsayısı Türkiye'nin değerlendirmelerde baktığı kriterleri oluşturuyor. ABD'den gelecek bilgide bu değerlerde aşım ya da usulsüzlük tesbit edilirse Volkswagen ile ilgili çanların çalmaya başlayacağı ifade edildi. SABAH'ın elde ettiği bilgilere göre, ABD'den gelecek değerlendirme sonuçlarına göre Türkiye'nin dikkate aldığı değerler normal çıksa bile, AB ve ABD ile benzer karar verilebilir. Alınacak karar, bireysel davalar için de emsal teşkil edecek.

kalan karakter 1000

herşey makul herşey makul

türkiyein yapacağı tutum belli düşünmeye gerk yok benim ülkemde fabrika aç elektrikli araç üretimi yap emisyon sorunu köpeğin olsun af ettim giti dicek. Muayeneden önce ekzos emisyon pulu istiyorlar ölçüme gidiyon abi iki gaz ver tamam deyip geçiyor ölçüm mölçüm yok omu sorun olacak pfüüüüüü

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.10.2015 09:05
çekin iplerini çekin iplerini

onlar bizim yerimizde olsa uygulamalarında olmasa bile sırf TÜRKİYE diye yapmayacaklarsada yaparlardı. Sizde Çekin iplerini gitsin herkes açsın davasını dünya akıllı bir bizmi safız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.10.2015 01:25
ahmet ahmet

insanları aldatma zihniyetinde oldukları içim af yok gereken yapılsın asla güvenmem artık o markaya

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.10.2015 00:45
Sağlıkta Taşeron olmak Sağlıkta Taşeron olmak

Açıkça Pkk ve teröre destek veren Almanya ya haddini anladıkları dilden ekonomik olarak ipini çekerek vermemenin tam sırası. Onların bir hesabı varsa Allah ında bir hesabı var nasılda çoraplarını başlarına geçirdi. Şimdi düşünsünler nasıl kurtuluruz diye.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 02.10.2015 09:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.