X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kayserili kardeşlerden çığır açacak buluş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kayserili kardeşlerden çığır açacak

  • Giriş Tarihi: 16.10.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 16.10.2015 14:18
Kayserili kardeşlerden çığır açacak buluş
Kayserili kardeşlerden çığır açacak buluş

Kayserili iş adamı İsmail Arıcı, kardeşi ile yaptıkları motorun veya a, şarja ihtiyaç duymadan kendi enerjisini kendisinin ürettiğini anlatarak, "Bu ile enerji sıkıntısı bitecek, otomobillerde petrol ve doğalgaza gerek kalmayacak" dedi.

Elektrik-elektronik mühendisi olan kardeşi ile birlikte icadı ortaya çıkarmak için 4 yıldır uğraştıklarını söyleyen İsmail Arıcı, "Bu projemizi tamamlamak için 15 kişi bize yardım etti. Şu anda proje bitti tamamıyla. Bu projeyle ı ü tamamen tarihe gömüyoruz. Allah'ın izniyle bu yüzyılın bir u olarak değerlendiriyoruz. Öyle basit bir konu değil. Tescil işlemleri her şeyi bitti" diye konuştu.

Arıcı, ortaya çıkardıkları buluş ile ilgili bilgiler vererek, "Burada en büyük olayımız görmüş olduğunuz şanzıman, diferansiyel, motor, lityum pillerimiz, beynimiz ve beyinde birçok çıkışlarımız var. Navigasyon haritası, sinyal, lamba gibi. Ortaya çıkardığımız icadı şu anda herhangi bir araca monte ettiğimizde hareketi sağlıyor. Bu konuda bir problemimiz yok ama bunu sağlarken de bayağı bir uğraştık" ifadesinde bulundu.

Babasının yurt dışında otomobil fabrikasında çalıştığını ve çocukluklarının araba ile uğraşmakla geçtiğini söyleyen Arıcı, "Türkiye'de neden araba üretilmediğini yıllarca kendi kendime sormuşumdur. Aslında araç üretmek hem çok kolay hemde çok zor.

DEVLET DESTEĞİ İSTİYORLAR

Devletimizin bu konuda hem maddi hem de manevi desteği gerekiyor. Bizim ürettiğimiz bu motor, araçların dışında diğer bütün makinelerde kullanılabilir. Çünkü icadımız kendi enerjisini kendi üretiyor. Dışarıdan elektrik de almaya gerek kalmıyor, ilk enerjiyi dolu olan aküden alıyor ve ateşleme yapıyor, daha sonra hem enerji üretiyor hem de depoluyor. Bir süre sonra şarja takmanız da gerekmiyor

Şarjım bitti prize takayım' olayımız da yok. Takılan akünün enerjisini kullanan motor, çalıştığı sürece kendi enerjisini kendisi üretiyor. Hatta elektrik enerjisini daha fazla üretiyor. Bataryaların iki yıl garantisi var. Bin TL'lik bir rakama dünyayı dolaşabilirsiniz. Bizim için akünün ömrü çok önemli" diyerek, devlet büyüklerinden destek beklediğini bildirdi.

Yaptıkları icadın bütün savaşları durdurması temennisinde bulunan Arıcı, "Bizim Orta Doğu'da yaşadığımız sıkıntıların büyük bir bölümü petrol ve doğalgaz nedeniyle yaşanıyor. En azından devletimizin elinde böyle bir güç olsun ve bu gücü de kullansın istedik. İnşallah vatanıma ve milletime hayırlı olur. Bu projeyi gizli yürüttük ve kimsenin şu zamana kadar haberi yoktu. tescillerimizi tamamladık" dedi.

HAYATI DEĞİŞTİRECEK 25 YENİ BULUŞ

Ortaya çıkardıkları projenin tamamen çevre dostu olduğunun altını çizen Arıcı, "İcadımızda egzoz yok, duman yok, benzin yok, gürültü yok. Tamamen doğa dostu bir icat. Çok sessiz çalışan ve çevreci bir sistemdir. Normal bir aracın motorunun yerine bizim icat ettiğimiz motoru takıyoruz ve egzoza gerek kalmıyor. Ortaya çıkardığımız bu proje ile ülkemizin milli geliri de bu sayede çok yüksek rakamlara ulaşabilir. Yurt dışından araç ihraç etmemize gerek kalmayacak çünkü önemli olan kısmını biz yaptık.

''BU BULUŞ DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK!''

220 KM HIZA ÇIKABİLİYOR

Sadece kaporta kısmı yapılacak. Şu anda icadımızı bir araca taktığımızda rahatlıkla 220 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Motorumuzu ve şanzımanımızı büyüttüğümüz zaman bu hızın daha da üzerine çıkılabilir. Devir arttıkça kendi otomatik yağ basıncını da yükseltiyor. Lityum pillerin ömrü bittiğinde tekrar lityum pil takıyoruz ve araç yine petrol ürünlerine ve doğalgaza ihtiyaç duymadan çalışabiliyor" diye konuştu.

Buluşlarını kardeşi ile birlikte bir çok elektrikçi ve makineciye götürdükleri ve görüşlerini de aldıklarını söyleyen Arıcı, buluşu gören herkesin takdir ettiğini belirterek, "Herhangi bir karşılık beklemiyorum. Sektör işini bilmiyorum şu anda bir karar vermiş değilim. Bu buluşun devletimizin olmasını, devletimize ait olmasını istiyorum. Herhangi bir karşılık beklemiyorum" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

helal olsun helal olsun

helal olsun adama

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.10.2015 13:51
Birmisafir Birmisafir

Ismail Arici kardesim sana yurtdisindan bilakis Israil firmalarindan teklif gelirse sakin kabul etme.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 17.10.2015 01:28
aRAS aRAS

emeginize saglik bu gercekden cok önemli bir seydir bu kacinilmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 17.10.2015 01:13
Mu44 Mu44

Bunu buluş diye sunan da, onu sunana elektrik elektronik mühendisi diploması veren de kara cahildir. Bir motorun kendi enerjisini üretmesi, doğaya aykırıdır. Doğaya aykırı olan bir şeyi, bilim keşfedemez, teknoloji uygulayamaz. Her enerji çevriminde kayıp yaşanır. Motorlar, tipine göre yakıt, buhar veya elektrik enerjisini, hareket enerjisine çevirir. Bunun tam tersi ise jeneratör dediğimiz, aslında ters çalışan bir motordur. Her ikisinde de çevrilen enerjinin bir kısmı kaybedilir. Dolayısıyla sonsuz enerji diye bir şey mümkün değildir. Enerji, yoktan var edilemez, vardan yok edilemez. Sadece farklı bir enerji tipine, kayıplı bir şekilde dönüştürülür. Yıllarca 110% verimli kombi ile aldatılan toplum (verim, tanımı gereği 100%'den büyük olamaz), sonsuz enerji yalanına, en azından 2015 yılında kanmamalıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet31
hayır5
cevapla 17.10.2015 00:34
mert_37 mert_37 // İSTANBUL

Motor Dinamoyu besleyip enerji üretiyorsa. Vaya çok basit başka bişe ..Bindiğin arabaya bir şarj takmışsın cep telefonunun bataryasını dolduruyorsun bu enerji değilmi. Önemli olan enerjiyi tekrar enerjiye dönüştürmek. Meslek neden bilmem ama Saçma sapan yazmışsın.Kusura bakma Yazılarını mantıklı değil kasıtlı gördüm. BU ülkeye takozculara ihtiyac yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır8
cevapla 18.10.2015 14:27
Kaan06-CORTEX Kaan06-CORTEX

Öncelikle Bir Kaç Soru Sormak İstiyorum Sayın İsmail Arıcı ?

220km Hız Seviyesini Kaç Kg İle Denediniz ?

Aracınız 1000kg diyelim 70'şer kilodan 5 kişi binse bagajdada 50kg eşya olsa 1400kg o yükle rampa çıksa rampanın uç noktalarındada trafik lambası olsa yada önüne birisi çıksa durması gerekse sonuç ne olurdu ?

Kullanmış olduğunuz Motorun Gücü Kaç kw'dır ?

Diğer sorum ise Kullanmış olduğunuz akülerin kapasitesi Kaç Ah'dir ?

Saygılar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır3
cevapla 17.10.2015 00:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.