X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fikri Işık: Yerli arabayı yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fikri Işık: Yerli arabayı yapacağız

  • Giriş Tarihi: 18.10.2015 21:17 Güncelleme Tarihi: 18.10.2015 23:10
Fikri Işık: Yerli arabayı yapacağız
Fikri Işık: Yerli arabayı yapacağız

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 'Birileri kıskansa da çatlasa da patlasa da yerli arabayı yapacağız' dedi.

Işık, Gebze Kent Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bu tabloyu görünce 3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde yasaklanmış ve seçime girmesine izin verilmemiş genel başkanları Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları Gebze mitinginin aklına geldiğini söyledi.

O dönem 3 Kasım'dan önceki Gebze mitinginin yeni Türkiye'nin işaretini verdiğini ifade eden Işık, buradaki halkın Erdoğan'a gönlünü açtığını vurguladı. Bu topluluğun 1 Kasım seçiminde Ahmet Davutoğlu ile AK Parti'nin iktidarını muştuladığını dile getiren Işık, Kocaeli ve Gebze'nin AK Parti'ye her zaman güçlü destek verdiğini ifade etti.

BURSASPORLU OTOMOBİL!

Kocaeli'nin her zor süreçte millet iradesine sahip çıkanların yanında olduğunu söyleyen Işık, vatandaşların zor zamanlarda hep yanlarında olduğunu dile getirdi.

Işık, vatandaşların kendilerine sahip çıktığı için AK Parti'nin 13 yılda çok önemli hizmetler yaptığını belirterek, "Bunu en iyi bilen Kocaeli ve Gebze'dir. Yaptıklarımızı biliyorsunuz, görmeyenler Körfez Geçiş Köprüsü'nü görsün, gördüler mi? Kendi iradesiyle göremeyene kör denmez, gözü olduğu halde göremeyene kör denir. Allah şifalar versin. Kocaeli'nin çehresi değişti. Türkiye, 13 yılda önemli bir hamleyi yaptı ve Allah'a şükür namerde muhtaç olmaktan kurtuldu, siyasette de sosyal politikalarda da dış politikalarda da kendi iradesiyle ayakta duran bir ülke oldu. Yeni bir adım, hamle ve sıçrama için Gebze hazır mı? Kocaeli hazır mı?" şeklinde konuştu.

YERLİ OTOMOBİL PROTOTİPLERİNE TAM NOT

Kocaeli ve Gebze'nin artık yüksek teknolojinin de kalbi olacağını vurgulayan Işık, şöyle devam etti: "Bilişim Vadisi'nin inşaatı sürüyor. Gelecek yıl inşallah hayat başlayacak. Göreceksiniz Gebze ve Kocaeli dünyada da marka haline gelecek. Yerli otomobili Gebze'de, Kocaeli'de geliştiriyoruz. Birileri kıskansa da çatlasa da patlasa da yerli arabayı yapacağız. İnşallah Gebze'mize de İzmit'imize de metroyu getireceğiz. Sizler bu işlerin istikrar sayesinde yapıldığını, gayet iyi yapıldığını biliyorsunuz. Kim Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak istiyorsa başta terör örgütleri olmak üzere onların karşısında durmak bizim vazifemizdir. Birlik, beraberlik içinde 81 vilayetten ve gönül coğrafyamızdan genel insanlarımızın kardeşlik içinde yaşadığı Gebze ve Kocaeli'de önümüzdeki dönem yeni bir hizmet destanının yaşandığı bir dönem olacak."

"VATANDAŞLARA HİZMET ETMEK BİZE GURUR VERİYOR"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vatandaşlara hizmet etmenin kendilerine gurur verdiğini dile getirerek, 12 yıldır Kocaeli ve Gebze'ye hizmet ettiklerini söyledi.

Şehirleri 12 yıl öncesine göre çok daha yaşanılır ve sağlıklı hale getirdiklerini anlatan Karaosmanoğlu, partisinin tek başına iktidar olduğu için kente güzel hizmetler yapabildiklerini bildirdi.

Karaosmanoğlu, Gebze'de atık su arıtma tesisi yaptıklarını ve ilçenin sahillerinde vatandaşların artık denize girebildiğini kaydetti.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da meydanda huzur, kardeşlik, birlik ve beraberliği bozmaya inat toplandıklarını, 78 milyonun bir ve kardeş olduğunu ifade ederek, bu meydanın partisinin tek başına iktidarını simgelediğini bildirdi.

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

biz önce arabalardaki ağır vergileri bi kaldıralım da millet ucuza daha kaliteli arabalara binsin.avrupada 20 binlira olan bir araba türkiyede 40 binlira...devletin koyduğu vergiler yüzünden..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2015 01:47
Alp Alp

Devrimi ve uçak fabrikasını yaptırmayan zihniyet yine yırtılıyor aman bu iktidar yerli arabayı yapmasın Türkiye atılım yapıp 2023 hedeflerine yaklaştıkça bunlar deliriyorlar hainlikleri tepreşti.Toplam kalite yönetiminde sorun çözmede balık kılçığı yöntemi vardır.Araba yapmada engeller nelerdir atalet ,bilinçsizlik,montajcı sermaye milli olmayan unsurlar,yönlendirilen uşak basın v,b bir sürü önce bunlar bertaraf edilmeli çünkü bunlarTürkiyenin kalkınmasına ilerlemesine teknolojik atılım yapmasına karşılar.Bunlara bu sefer fırsat vermemek lazım fakat görünen o ki bunlar bu sefer başarılı olamayacaklar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır2
cevapla 18.10.2015 23:29
ahmet1159 ahmet1159

yerli araba ihalesi TÜSİAD dışında yerli bir firmaya verilmeli. Tüsiad üyeleri bu işi baltalamak ve geciktirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 18.10.2015 23:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.