X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vaatler 'yüzde 80' çöktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vaatler 'yüzde 80' çöktü

  • Giriş Tarihi: 21.10.2015
Vaatler 'yüzde 80' çöktü
Vaatler 'yüzde 80' çöktü

Reklam filminde kredi kartı faiz borçlarının % 80'inin silinmesi konusunda bankalarla anlaştığını belirten CHP'nin vaadi çürüdü. Bankalar "Biz kimseyle anlaşmadık" diyor

CHP'nin seçim bildirgelerinde yer verdiği "bankalardaki kredi kartı ve bireysel kredi faiz borçlarının yüzde 80'ini sildirme" vaadi reklam filmi oldu. Filmdeki "Faiz borcunun yüzde 80'ini sileceğiz. Buna inanmayanlar varsa, onlara 'CHP bankalarla anlaşmış' dersiniz" sözleri üzerine CHP'nin sır gibi sakladığı yöntemi öğrenmek için bankaları aradık. Bankacılar "Bize gelen talep de yok anlaşma için imkân da yok" mesajı verdi. Böylece CHP'nin en çok güvendiği vaat de seçim öncesinde çürüdü.

ANLAŞMA FİLAN YOK

Türkiye Bankalar Birliği yöneticileri, kendilerine hiçbir siyasi partiden bu yönde bir talep gelmediğini belirtti. Bankacılar, CHP ile anlaşan banka olmadığı gibi bunun dedikodusunun bile yapılmadığını vurgulayarak, "Yapılandırma ve faiz indirimi müşteri bazında yapılabiliyor. Halen bankalar kurumsal kredileri kapsayıcı faiz indirimi ve yeniden yapılandırmayı uyguluyor" dedi.

VARLIK ŞİRKETLERİ VAR
Bankacılar, CHP ile herhangi bir anlaşma yapılmadığını, bunun olması durumunda diğer partilerle de anlaşılması gerektiğini belirtti. Bankacılar, tahsili gecikmiş alacaklarını, varlık yönetim şirketlerine belli bir ücretle sattıklarını, bu şirketlerin tahsilatı yaptığını hatırlattı.

ADI BENDE SAKLI
SABAH, kredi kartı faiz borçlarının silinmesi konusunda hangi bankalarla anlaşıldığına dair konuyu CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke'ye de sordu. Böke yazılı bir açıklama yollayarak "Adı bende saklı!" mesajı verdi. Açıklamada, "Vatandaşın bu önemli sorununu çözmek için uzmanlar ve bankacıların önemli bir kısmı ile detaylı çalışmalar yaparak bu vaadimizi oluşturduk. Ancak bu bankaların hangi bankalar olduğunu açıklamamız içinde bulunduğumuz siyasi ortam nedeniyle mümkün değil" denildi.

KILIÇDAROĞLU O SORUYA CEVAP VEREMEDİ

İÇİ BOŞ VAAT
CHP'nin internet sitesindeki seçim bildirgesinde "31 Temmuz 2015 tarihine kadar bankacılık sisteminde sorunlu hale gelen kredi kartı ve bireysel kredilerin faiz borçlarının en az yüzde 80'ini sileceğiz. Kalan borcu yeniden yapılandırılarak 5 yıla yayacak ve yurttaşlarımıza ödeme kolaylığı sağlayacağız" denilmişti.

KILIÇDAROĞLU'NA ŞEHİT EVİNDE TEPKİ!

957 BİN KİŞİ TAKİPTE
Aynı yıl içinde birden fazla kaydı bulunan kişilerin bir kez sayılmasıyla elde edilen veriler dikkate alındığında; bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı geçen yılın ilk 8 ayına göre yüzde 13 oranında artarak, 501 bin kişi oldu. Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde yüzde 4 artışla 719 bin kişiye ulaştı. Öte yandan, bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş toplam kişi sayısı 2015 yılının ilk sekiz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artarak 957 bin kişi oldu.

kalan karakter 1000

insan insan

hangi banka yalanladı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 21.10.2015 14:53
Ahmet Faruk Ahmet Faruk

Kılıçdaroğlunun amacı PKK'yı iktidar yapmak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 21.10.2015 09:30
Hasan Huseyin ERTUGRUL Hasan Huseyin ERTUGRUL

sanırım Kılıçdaroğlu ASLIYOK BANK ile anlaşmış

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır5
cevapla 21.10.2015 09:15
İSMAİL İSMAİL

HANGİ DEDİĞİ DOĞRU ÇIKTIKİ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır5
cevapla 21.10.2015 08:46
OĞUZ KILIÇARSLAN OĞUZ KILIÇARSLAN

ARTIK FARK ETMEZ PARTİCİLİK VE SİSTEMİ BİTTİ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 21.10.2015 07:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.