X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Orta direk programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Orta direk programı

  • Giriş Tarihi: 4.11.2015
Orta direk programı
Orta direk programı

AK Parti'nin tek başına iktidarı ezici bir çoğunlukla elde etmesinin ardından yeni hükümet programı yazılmaya başlandı. Ekonomiye sınıf atlatacak, büyüme odaklı, orta direk programı uygulanacak

AK Parti seçim zaferinin ardından hükümet programı yazılmaya başlandı. Programda ekonomiye sınıf atlatacak, büyüme odaklı, orta direği "kral" yapacak, üretimi teşvik edecek başlıklar yer alacak. Hükümet programının ekonomi ayağına bu dönem de 2023 hedefleri, güçlü toplum, büyük ekonomi, refah damgasını vuracak. AK Parti'nin ekonomi kurmayları 64. Hükümet Programı'nın ekonomi ayağını hazırlarken toplumun tüm kesiminden gelen talepleri dikkate alıyor. Büyümeyi yeniden yüzde 5'e yükseltme hedefli 4 yıllık programda yer alması beklenen bazı başlıklar şöyle:
SOSYAL RESTORASYON: Sosyal restorasyon çalışmaları kesintisiz sürecek. Üretim esaslı, orta direği güçlendirecek bir büyüme modeline geçilecek. Ekonomiyi orta gelir tuzağından çıkaracak, yapısal dönüşümmekanizması kurulacak. Güçlü ekonomi için üretim desteklenecek. Ekonomik gelişme sağlayan, nüfusu artan şehirlerin tek tek yeniden yapılandırılması sağlanacak.
İMAR YASASI: Şehirlerin ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında her şehir için ayrı master planı hazırlanacak. Düzensiz imarlaşma kontrol altına alınacak. İmar Yasası güncellenecek.
YENİ BİR MODEL: Cari para ve maliye politikalarından ayrı yeni bir büyüme modeli oluşturulacak.
KONUTA CAN SUYU: Konutta stokları eritecek adımlar atılacak. Vergi indirimi ve KDV oranlarının aşağı çekilmesi gündemde.

TAŞERON İŞÇİ KALMAYACAK
Enerji ve savunma sanayinde özgün strateji oluşturulacak. Ara malı, yatırım mallarında yurtiçi üretimi özendirecek destekler gelecek. KOBİ'lerin altyapı, kümelenme ve ortaklık faaliyetleri desteklenecek. Mesleki eğitim gözden geçirilecek, özel sektör ve MEB birlikte ara model oluşturacak. Üniversiteli işsiz kalmayacak. Asıl işte çalışanlar taşeron işçisi olmayacak. Vergi mevzuatı sadeleştirilecek. Şeffaflık yasası hayata geçirilecek.

kalan karakter 1000

Alaattin Keskineğe Alaattin Keskineğe

Sn Başbakanım ; Hane halkının % 75 borç içinde icralık perişandır maaş avansı dahil tüm kredi kapıları yüzlerine kapalıdır çaresiz sokaklarda para dilenmektedir bu vaad edilen verilecek olan kredileri kimler kullanabilecektir ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.11.2015 09:40
hakan hakan

asil is yardimci is belli olsa tamamdir . ama hala beliyoruz , hasta kaydini yapan doktor sekreterleri asil is yapiyor, otomasyon safsatasi cikardilar bi ara ama otomasyonun alt dallari var , eger bir isci 10 yil boyunca doktorun yaninda hasta ilaci raporu savci adliye her turlu kagidi yapip teshisi koyup sisteme gecerse o kisi taseron degil isterse ilkokul mezunu olsun cunku kamuda ilkokul mezunu tembel memurlar var. akp ye guveniyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.11.2015 05:01
22 22

valla güzel olur böle bişeyde o kadarda hayal kurmuyoduk 2023 te ama hayırlısıysa olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.11.2015 03:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.